Oświetlenie LED w ogrodzie

Dopasowane oświetlenie ogrodu może sprawić, że stanie się on po zmroku na prawdę urokliwym miejscem. Na uwadze trzeba mieć jednak także stosowny aspekt oświetlenia. Producenci oświetlenia ledowego oferują szereg rozwiązań możliwych do zastosowania w ogrodzie. Atrakcyjnym rozwiązaniem może okazać się oświetlenie, które podświetla korony drzew. Za pomocą tego typu oświetlenia rozeznanie w ogrodzie będzie łatwiejsze a również nasza roślinność wieczorem zyska nowego uroku. W podobny sposób doświetlać można schody zewnętrze czy tarasy. Stosuje się w tym przypadku diody ledowe w oprawie tak, aby światło padało na stopnie schodów.

Przy oświetlaniu stopni i krawędzi ciekawym rozwiązaniem są także taśmy ledowe. Proste w montażu oraz bardzo elastyczne sprawią, że nie pominiemy w ciemności już żadnego stopnia czy schodka w ogrodzie. Taśma może bez problemu interesująco wyznaczyć ścieżkę od furtki do drzwi, a także zaznaczyć nieckę basenu. Taśmy mogą emitować światło w różnych kolorach i odcieniach. Szczególnie interesująco efekt ten będzie widoczny pod taflą wody w basenie. Taśmy ledowe są samoprzylepne i wodoodporne, toteż z powodzeniem będzie można wykorzystać je w takich miejscach. Szczególnie po zmroku będzie sprawdzać się ich funkcja praktyczna i dekoracyjna.

Źródła światła oparte na technologii led idealnie sprawdzają się w ogrodzie ze względu na długą żywotność a także mały pobór energii. Dzięki temu możemy się cieszyć właściwym oświetleniem nie tylko od strony praktycznej, ale także estetycznej.