Pierwszy rower dla dziecka

Pierwszy rower dla dziecka

Nieodgadniony fenomen tkwi w rowerze, dlaczego nie tylko dzieci tak bardzo go lubią. Ale kiedy i jaki ten pierwszy rower kupić? Warto poświęcić chwilę, aby nie zrazić dziecka przy tym pierwszym zetknięciu z tak fajną aktywnością fizyczną.

Rowerek dla najmłodszych

Właściwie o pierwszym rowerze dla dziecka można powiedzieć w momencie, kiedy dziecko jeszcze nie chodzi. Jest to pojazd najczęściej trzykołowy, który posiada rączkę to pchania i kierowania przez rodziców. Rowerek biegowy, który działa na odpychanie się nóżkami od ziemi, dzięki któremu dziecko będzie uczyło się równowagi. W wieku 3-4 lata można zakupić rower napędzany pedałami.

Na co zwracać uwagę

Rower napędzany pedałami powinien mieć odpowiednią wielkość, dobieramy wielkość ramy i/lub kół do wzrostu dziecka. Wybierzmy rower najprostszy bez przerzutek i tym podobnych niepotrzebnych bajerów. Zwróćmy uwagę, aby łańcuch miał osłonkę, a na ramie roweru nie było niepotrzebnych elementów, o które dziecko może się zahaczyć i w efekcie przewrócić.

Ważne ochraniacze

Wraz z pierwszym rowerem napędzanym pedałami ważną sprawą jest, aby dziecko miało kask i ochraniacze. Upadki nie będą tak bardzo bolesne, dzięki czemu bardziej wrażliwe pociechy nie będą się bały próbować jazdy na dwóch kołach.

Nowy czy używany

Jest to sprawa indywidualna. Z pewnością nie warto przepłacać, ponieważ dziecko szybko wyrośnie i tak trzeba będzie kupić nowy większy pojazd. Spokojnie można kupić rower używany, tylko przed pierwszą jazdą dziecka należy dokładnie sprawdzić jego stan techniczny.