Planuj zdrowe wakacje!

dont-let-autumn-make-your-healthy-lifestyle

Planuj zdrowe wakacje!

Wielu ludzi uważa, że zdrowy styl życia jest tylko dla bogatych. Nonsens! Każdy może prowadzić zdrowy styl życia. Wielu ludzi wydaje ogromne pieniądze na karnety na siłownie, ale gdzie jest napisane, że tylko to daje Ci szanse utrzymać zdrowie? Ćwiczyć można wszędzie, a różnych ćwiczeń wspomagający zdrowy i aktywny styl życia jest mnóstwo.  Lato zbliża się wielkimi krokami i pewnie szukasz wycieczki za kilka tysięcy w ciepłe kraje. Ale co tam będziesz robić?  Leżeć i opalać się? Nie lepiej kupić rower za o wiele mniejsze pieniądze, spakować plecak i zwiedzić najbliższą okolice?  Taniej, zdrowiej, też można się opalić! Zamiast siłowni wybierz jogging na świeżym powietrzu. Można biegać po okolicy. Zamiast wydawać pieniądze na karnet na siłownię, kup buty do biegania.

Zdrowo nie znaczy drogo

Tak samo jest z jedzeniem. Zdrowsze to droższe. Kolejny schematyczny nonsens! Przecież warzywa i owoce w okresie letnim są tanie. Jabłka kosztują zawsze mniej więcej trzy złote za kilogram a dają nam zdrowej energii na kilka dni. Pomidory w wakacje też są tańsze. Dlatego warto wydać trochę więcej i w domu zrobić przeciery, które będziemy mogli wykorzystać w zimę do swoich ulubionych makaronów. Dzięki temu nie trzeba czytać etykietek, bo doskonale wiesz, co jest w sosie własnej roboty!

Praktyczne myślenie zdrowego stylu życia

Kupowane soki są drogie-każdy to wie. A może warto kupić wyciskarkę i we własnym zakresie tworzyć pyszne soki warzywno-owocowe. W Internecie jest mnóstwo stron z przepisami na pyszne soki. Warto się zastanowić nad tym i pomyśleć, czy to nie tańsze. Przecież wyciskarka jest jednorazowym wydatkiem, który się zwraca, bo oszczędzamy na kupnie drogich soków.