Poligrafia – współczesny boom!

Obecnie branża poligraficzną jest jedną z najbardziej rozwijających się dziedzin gospodarki. Zlecamy duże zamówienia, jednocześnie stawiając na nienaganną jakość i na szybie terminy realizacji. Jednym możliwych rozwiązań dla bardziej wymagającej części Klientów jest na pewno drukarnia internetowa. Na polskim rynku powstaje ich coraz więcej.

Nic dziwnego – umożliwiają kompleksową, a więc bardzo wygodną dla klienta, obsługę poligraficzną m.in. szybką weryfikację poprawności plików przesłanych do druku. Prześcigają się, wprowadzając coraz to bardziej wyszukane rodzaje papieru na druk ulotek, plakatów czy wizytówek. Istnieje jednak kilka typów drukarń i ważne, żeby zapoznać się z ich wymaganiami co składanych zamówień. Najpopularniejszym typem druku obecnym na rynku jest odmiana druku płaskiego, czyli druk offsetowy.

Umożliwia on szybką realizację dużych zleceń od kilku tysięcy – czasami – kilkuset sztuk. Druk offsetowy wyparł popularny niegdyś druk wypukły tzw. typograficzny. Mimo ogromnej popularności druku offsetowego, coraz większa ilość drukarni zaczyna się przekwalifikowywać na druk cyfrowy, który jest wygodniejszy i czasami również bardziej precyzyjny. Używa się go głównie do druku małej ilości sztuk, najczęściej realizować w ten sposób możemy druk wizytówek czy plakatów. Szczególnie, gdy w grę wchodzi kilka sztuk plakatów lub kilkaset sztuk wizytówek.

Jego wadami jest jednak wyższa cena w porównaniu do druku offsetowego oraz dłuższy czas realizacji zamówienia. Jednak wszystko to się powoli zmienia, więc za jakiś czas zapewne druk offsetowy zostanie wyparty przez druk cyfrowy tak jak kiedyś to było w przypadku typografii.