Portale przeznaczone dla kobiet

kobietaW internecie jest cała masa tzw. portali kobiecych. Dlaczego jest ich tak wiele? I czemu tak dokładnie one służą? Czy nie wystarczyłoby ich kilka, by każda kobieta mogła znaleźć to, czego poszukuje?

Odpowiedzi na te pytanie nie są jednoznaczne. Na pewno można powiedzieć, że nie wystarczyłby jeden portal dla kobiet. Dlaczego? Na pewno z tego powodu, że każdy portal dla kobiet jest nieco inny. Jeden bardziej skupia się na takich tematach jak moda, uroda, pielęgnacja ciała, inny porusza te tematy plus dodatkowo relacje damsko męskie, a jeszcze inne są wielotematyczne i można w nich znaleźć naprawdę wszystko.

Kolejna kwestia jest taka, że każda kobieta w portalu dla kobiet szuka czegoś innego. Czasem jest to jednorazowe poszukiwanie odpowiedzi na konkretne zapytanie. Innym razem jest to szukanie pomysłu czy inspiracji do działania. jeszcze kiedy indziej odwiedzamy portal dla kobiet chcąc miło spędzić czas i dowiedzieć się czegoś ciekawego, nowego, zaskakującego.

Każdy portal dla kobiet podaje artykuły w różny sposób, czyli na kilku portalach kobiecych dany temat może zostać zupełnie inaczej przedstawiony. Pozwala to kobietom na własne zinterpretowanie i zdiagnozowanie zagadnienia, bez sugerowania się jednym konkretnym argumentem. Jest to szczególnie ważne w kontekście tematów tzw. tabu. Nie można przyjąć, że jedno tłumaczenie problemu jest właściwe i udawać, że inne spojrzenia na ten sam problem nie istnieją. Dlatego właśnie dobrze jest zweryfikować pozyskane informacje w innych źródłach, czyli na przykład w innych portalach kobiecych.