Preparaty do stylizacji włosów

Często po powrocie od fryzjera jesteśmy zachwyceni swoją nową fryzurą. Czar pryska, gdy budzimy się kolejnego dnia i mimo wielu minut spędzonych przed lustrem, nie wyglądamy tak, jak wczoraj. Dlaczego? Poniżej przedstawiamy kilka najczęściej popełnianych przez kobiety błędów.

  1. Nieprawidłowe spłukiwanie włosów. Po umyciu głowy i włosów szampon powinien być dokładnie spłukany, włosy dzięki temu będą lekkie, puszyste i łatwo poddadzą się stylizacji.
  2. Suszenie włosów nie powinno odbywać się w biegu. Pozornie tak prosta czynność może zaważyć o wyglądzie fryzury. Susząc włosy po umyciu zadbaj o to, by zrobić to dokładnie. Na koniec suszenia gorącym powietrzem, zmień ustawienia suszarki na zimny strumień i dokończ suszenie włosów.
  3. Nakładając odżywkę pamiętaj, by nie robić tego od nasady głowy. Zaaplikuj ją tylko na długości i końcach. Jeżeli zrobisz to od skóry głowy, włosy będą ciężkie, oklapnięte i prawdopodobnie zaczną się szybciej przetłuszczać.
  4. Jeżeli jesteś posiadaczką krótkich włosów, pamiętaj by suszyć je – pod włos. Taka metoda nada im objętości i puszystości. Jeśli tę metodę zastosujesz na włosach długich, uzyskasz efekt puszących się i nieestetycznie wyglądających włosów.
  5. Źle zaaplikowany lakier do włosów sprawi, że włos będzie poklejony i ciężki. Zbyt duża jego ilość pozostawi nieestetyczny biały pył na głowie i włosach przypominający łupież.
  6. Nieprawidłowo dobrane kosmetyki do włosów powodują ich przetłuszczanie i niszczenie struktury włosa. Jeśli sama nie jesteś w stanie ocenić, które preparaty są dla Ciebie najkorzystniejsze, zapytaj o radę swojego fryzjera.

Metod pielęgnacji włosów jest naprawdę wiele. Każda kobieta zna swoje włosy najlepiej i wie, w jakiej fryzurze dobrze się czuje. Niektóre kobiety zmieniają ją co kilka miesięcy, a inne fryzjera odwiedzają raz do roku. Niezależnie od tego, warto dbać o swoje zdrowie, co zaowocuje również pięknym wyglądem włosów. Zdrowe odżywianie i sport wpływają na wygląd całego ciała. Zdrowe i zadbane włosy są sukcesem do udanej stylizacji. Z pomocą przyjdą również specjalistyczne kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji włosów. Co jeszcze można zrobić, by osiągnąć efekt pięknych, lśniących włosów? Zobacz więcej.