Przydatne akcesoria rowerowe

Przydatne akcesoria rowerowe

 

Rower to nie tylko dwa koła, siodełko, kierownica i rama, ale także akcesoria, które co prawda nie są koniecznie by rower spełniał swoją funkcję, jaką jest podróżowanie z punktu wyjścia do naszego ustalonego celu, lecz mogą uprzyjemnić nam tą drogę bądź sprawić, że będzie bardziej bezpieczna.

 

Błotniki

 

Szczególnie ważne, gdy wybieramy się w podróż po drogach gruntowych, gdzie często spotykamy kałuże, które, gdy tylko na nie najedziemy ochlapią nas brudną wodą. By uniknąć takiej sytuacji, montujemy zarówno na tylnie jak i przednie koło błotniki. Tylnie najlepiej przyczepić pod siodełkiem, natomiast przednie na rurę łączącą kierownicę z ramą rowerową.

Błotnik w żadnym wypadku nie może zahaczać o koło, bo wtedy nas spowolni i spowoduje, że będziemy musieli włożyć dużo więcej siły w jazdę. Niech będzie tuż nad kołem, ale nie zbyt wysoko, bo wtedy nie będzie spełniał roli, jaką jest zabrudzenie naszej odzieży przed błotem.

 

Bagażnik

 

Kolejne bardzo ważna rzecz, która często wchodzi w skład standardowego wyposażenia roweru, szczególnie jeśli chodzi o miejskie dwukołowce. Dzięki bagażnikowi będziemy mogli transportować, nie tylko siebie, ale paczki, zakupy i wszystko to, co uda nam się do niego przymocować. Bagażnik montujemy z tyłu roweru, natomiast z przodu dokładnie przed kierownicą możemy ustawić kosz, który będzie spełniał dokładnie identyczną rolę, co bagażnik. Dzięki obu nie będziemy musieli jeździć z plecakiem, bądź jednocześnie trzymać siatki i kierownicę.

 

Przydatnych akcesoriów jest jeszcze wiele i wystarczy zajrzeć do najbliższego sklepu rowerowego by się przekonać, jakie są ich zalety