Pyszne herbaty na każdy dzień

Historia picia herbaty sięga  nawet czasów starożytnych. Przywędrowała ona do nas z Dalekiego Wschodu gdzie była parzona z całym ceremoniałem. To właśnie Chinom zawdzięczamy ten egzotyczny napój, przez niektórych określany napojem bogów. Jego walory opisywane były już w starożytnych księgach jako lecznicze, pobudzające zarówno ciało i ducha, wpływające na serce i głowę.

Wyróżniamy kilka rodzajów herbat:

  • Herbatę czarną – uznawana za najmocniejszą, gdyż miała wyzwalać w nas dzikie żądze i prowadzić przez ścieżki euforii;
  • Herbatę zieloną – stanowi ona  połączenie delikatnego smaku z walorami oczyszczającymi i dostarczającymi witamin
  • Herbatę białą – należy do najbardziej wysublimowanych w smaku herbat i często określana królową herbat również  ze względu na swoją cenę.
  • Herbata czerwona – bardzo silna, lecz pozytywnie wpływająca na zdrowie. Wpływa pozytywnie na trawienie, obniża cholesterol.

Współczesny świat zachodni wyprodukował herbatę ekspresową, która szybko w przygotowywana traci wszystkie swoje cenne właściwości. Jednak najlepsze herbaty trzeba odpowiednio przygotować. Wówczas uzyskuje się najlepsze efekty smakowe. Zatem zanim zanurzymy się w świecie aromatycznych herbat szlachetnych musimy się troszeczkę postarać przygotowując ją. Nie uzyskamy dobrych smaków w  pośpiechu i bylejakości.