Sandały trekkingowe na szlaku górskim?

W trakcie ostatnich dni, które zaowocowały elegancką pogodą dobrze spożytkować weekendy na fizyczną aktywność.  Piesza wycieczka w góry bądź jazda rowerem, także w terenach górskich, to rewelacyjny recepta na uatrakcyjnienie weekendu i zadbanie o swoją sprawność. Dlatego o ile siedzisz w pracy przy biurku, świat oglądasz tylko poprzez monitor notebooka, bardzo dobrze wykorzystać weekendy jak najlepiej. Zalecam wszystkim wyjazd w Beskid Śląski.

Na najbardziej uczęszczanych szlakach ulokowanych pomiędzy Skrzycznem a Baranią Górą spotkamy rewelacyjne widoki, które paradoksalnie zaistniały dzięki masowej wycince drzew, spokojnie jednak, nowe drzewa wciąż są obsadzane i drzewostan dość szybko powróci do swojego stanu. Dobrze zatem wykorzystać okazję i zarejestrować to, czego jeszcze parę lat wstecz nie dało się zobaczyć z pomiędzy drzew lasu.

Będąc zaznajomionym z tym terenem, polecam wziąć porządne obuwie trekkingowe. W ogromnej liczbie przypadków, jako człowiek stąd, natrafiam na szlakach osoby w bardzo niestosownym do realiów obuwiu. Szlaki Beskidu Śląskiego co jest oczywiste,  są niezwykle kamieniste, o czym w wielu przypadkach niedzielni turyści nie mogą zapamiętać. W bardzo wielu sytuacjach bywało, że na stopach niektórych spostrzegałemsandały trekkingowe. Otoczone złą sławą, jeżeli gdy chodzi o górską turystykę, buty sportowe to żadna rewelacja, chwilami wydaje się, że trampki już na stałe zagoszczą w górach. Zdecydowanie odradzam takowe wypady i jeżeli już rzeczywiście nie macie fachowego obuwia, które zadba nie tyle o komfort stopy, co usztywni ją w metodę odpowiedni i przy niepewnym podłożu będzie zapobiegać urazom, zabierzcie jakiekolwiek wysokie obuwie z twardą  podeszwą. Pamiętajcie też, że idąc w góry nie ruszacie na rewię mody, zwyczajnie idziecie w las.

Ruszając w las starajcie się także nie zdziczeć. Las nie jest zurbanizowany i nie odnajdziemy w nim kontenera na odpadki oraz osób, które systematycznie starały się utrzymać porządek. Jeżeli już coś wnosicie do lasu i w góry zabierzcie to ze sobą do domu, nie zostawiajcie w krzakach lub pod kamieniem. Niemiłym widokiem są fruwające się po łąkach papiery i leżące w rowach butelki. O ile chcecie czerpać radość z natury w trakcie weekendów, starajmy się wspólnie, aby była ona we właściwej kondycji.