Sekrety gospodyni domu

Jeśli uważasz, że do zachowania dobrej kondycji ubranek dziecięcych wystarczy ich segregacja kolorystyczna i stosowanie się do zaleceń z metki producenta – mylisz się!
W dzisiejszym artykule postaramy się odkryć przed Tobą kilka małych sekretów każdej perfekcyjnej pani domu.

Przede wszystkim chcielibyśmy zwrócić Twoją uwagę na pranie jeansu, które znacznie skraca jego żywotność. Chociaż materiał dżinsowy został wynaleziony jako ubrania robotnicze, co samo przez siebie sugeruje, że jest to materiał wytrzymały, nie do końca tak jest. Oczywiście nie sugerujemy od razu, aby całkowicie przestać prać tego typu materiał, ale eksperci sugerują, że wszelkie plamy należy wywabiać doraźnie. Jeśli nabierzemy poczucia, że ubrania powoli robią się nieświeże, można umieścić je w plastikowym, szczelnie zamykanym worku i włożyć na kilka dni do zamrażalnika.

Kolejnym ważnym elementem, który nie wszyscy stosują w swoich domach, a jest to bardzo przydatna wskazówka, to umieszczanie najdelikatniejszych części garderoby w specjalnych siatkach na bieliznę lub poszewkach od poduszki. Taka ochrona sprawi, że ubrania będą czyste, a ryzyko rozciągnięcia ich lub zahaczenia zostaje bardzo widocznie zminimalizowane.

Ostatnią wskazówką na dzisiaj jest szczególna troska o ubrania, które zapinane są na zamek lub guziki. Często zdarza się tak, że podczas prania guziki luzują się, a zamki zahaczają o inne elementy garderoby. Rozwiązanie jest bardzo proste: wystarczy każdorazowo zadbać o to, aby wszystkie ubrania zapinać. Pozwoli to nie tylko na zabezpieczenie samych guzików i zamków, ale również uchroni przed rozciągnięciem odzieży. A jak dbać o odzież dziecięcą? Zobacz więcej.