Siłownia, basen, rower – co wybrać?

Siłownia, basen, rower – co wybrać?

Szukamy sportu dla siebie, nie wiemy, co wybrać. Zatem przeanalizujmy, jakie są plusy i minusy siłowni, basenu i jazdy na rowerze.

Siłowania nie tylko dla pakerów

Wbrew błędnemu przekonaniu, siłownia to nie tylko napakowani panowie, z kaloryferami na brzuchu. Jeśli chcesz zrzucić zbędne kilogramy i ładnie wyrzeźbić każdy kawałeczek ciała zajrzyj na siłownię. Najlepiej jeśli skorzystasz z porady trenera, który ułoży plan treningu indywidualnie, biorąc pod uwagę Twoje oczekiwania. Korzystając z porady eksperta zaoszczędzisz czas na bezsensowne ćwiczenia, które w efekcie nie przyniosą oczekiwanych efektów. Minusem siłowni jest tłum ludzi, zamknięta przestrzeń, nieprzyjemny zapach i kosztowne karnety.

Co robić na basenie

Na basenie na ogół pływamy, co sprawia, że spalamy około 400 kcal w czasie godziny. Jest to rewelacyjna rehabilitacja dla naszego kręgosłupa, ponieważ ćwiczymy mięśnie przykręgosłupowe. Wiele osób wychodzi z założenie, że jeśli nie potrafi pływać, to basen odpada… niż bardziej błędnego! Aqua aerobik jest dedykowany także dla osób, które nie potrafią pływać. Są to ćwiczenia w odciążenia, dlatego mogą być wykonywane przez osoby starsze i po kontuzjach. Minusem basenu jest możliwość zarażenia się różnego rodzaju grzybicami, kosztowny karnet.

Rower jest fajny

Jazda na rowerze, to nie tylko sport, ale również przyjemność z przebywania na świeżym powietrzu, podziwianie widoków. Nie potrzebujemy wykupywać karnetów, ani marnować czasu na dojazd na zajęcia, po prostu wsiadamy na swój rower i jedziemy. Jeśli nie mamy czasu, możemy wpleść jazdę na rowerze w plan swojego dnia, czyli dojazd do pracy lub do sklepu. Intensywność treningu sami ustalamy planując długość trasy, prędkość jazdy, ilość podjazdów. Minusem jest fakt, iż zimą trzeba się przesiąść na mniej przyjemny rower stacjonarny.