Sklep z regałami Dla Magazynu. Znajdź regały dla siebie!

Wybór regałów do prowadzonego przez siebie przedsiębiorstwa magazynowego nigdy nie jest tak prosty, jak mogłoby się wydawać. Z jednej strony profesjonalny sklep dla magazynu oferuje bardzo szerokie wybór takich produktów, a z drugiej, zanim się je wybierze, trzeba dokładnie przemyśleć rodzaj, typ, wielkość i faktyczne wykorzystanie w firmie.

Od czego zacząć?

Pierwszym krokiem do znalezienia idealnych regałów magazynowych jest zaplanowanie tego, co i w jakim miejscu danego pomieszczenia będzie się zajmować. Inaczej urządza się miejsce paletowe, w których składowane będą konkretne towary szykowane pod załadowanie do transportu, a inaczej przestrzeń, która składować będzie towary przez dłuższy czas. W momencie, w którym odwiedzamy wybrany sklep z regałami jak np. https://dlamagazynu.pl/sklep/ , powinniśmy mieć już w głowie ogólny zarys zagospodarowania takiej powierzchni. Dzięki temu skrócimy czas zakupów i łatwiej nam będzie dobrać poszczególne regały.

Mago sklep – różne rodzaje regałów

W asortymencie największych i najlepiej wyposażonych sklepów z regałami znajdziemy m.in wersje paletowe, półkowe i wspornikowe. Każda z nich przeznaczona jest do niego innej formy składowania towarów i zmieszczą się na niej innej wielkości produkty. Sklep z regałami paletowymi będzie miał możliwość sprzedania nam zarówno regałów gotowych, stałych i niezmiennych, jak i systemów modułowych, które w razie rozwoju działalności będzie można swobodnie powiększyć o kolejną kolumnę regałową. Ten typ wyróżnia się masywnością, stalową ramą i poszczególnymi poziomami wykonanymi z mocnych, drewnianych desek przypominających palety. Zapewnia to wytrzymałość konstrukcji i jej zwartą budowę.

Sklep z regałami półkowymi, podobnie, jak i szukany w sieci sklep z regałami wspornikowymi może być dokładnie tym samym miejscem i w zasadzie najlepiej jest, żeby tak właśnie było. Wprawdzie istnieją firmy specjalizujące się w każdym z rodzajów regałów osobno, ale generuje to przedsiębiorcy niepotrzebny czas niezbędny do ich odwiedzenia oraz dodatkowe koszty przesyłek. W przypadku wybrania przedsiębiorstwa, które w jednym miejscu sprzedaje wszystkie typy regałów, jak wspomniany wyżej mago sklep, ma się pewność, że wszystko to, co konieczne dostaniemy w jednej firmie, na jednej fakturze i za jedną, łączną dostawą.

Dodatkowo, kupując regały do magazynu pamiętajmy o elementach dodatkowych, jakie mogą się przydać podczas ich używania, ale i montażu na miejscu. Mogą to być osobne, zapasowa belki do regałów (trawers), które pozwolą je powiększać wg potrzeb), stalowe kotwy wzmacniające konstrukcję itd.

Każdorazowo warto dopytać sprzedawców o to, co jeszcze może się przydać na start, tak by w momencie składania regałów, mieć już wszystko pod ręką.