Sprawdzone pomysły na prezent ślubny

979781_33644296

Sezon ślubny w pełni! Wśród zgiełku wybieramy kreacje, dodatki i szykujemy się na szampańską zabawę na weselu. Wielu z nas nie wie co wręczyć państwu młodym. Sprawa jest ułatwiona, gdy młodzi powiedzą, czego oczekują. Najczęściej w prezencie ślubnym dajmy pieniądze – młodzi wykorzystają kwotę na wycieczkę lub dowolny cel. Poznaj inne ciekawe pomysły na prezenty ślubne!

Album ze zdjęciami

Choć pomysł wydaje się nieco tradycyjny, każda para będzie zadowolona z takiego podarku. Pięknie zdobiony album będzie idealnym miejscem do przechowywania zdjęć z ceremonii zaślubin czy wesela. Możemy wybrać modele robione własnoręcznie metodą scrapbooking lub bardziej nowoczesną formę albumu – cyfrową ramkę do zdjęć, która po załadowaniu pliku z fotografiami będzie je odtwarzała.

Elegancki zestaw kawowy

Serwis do kawy to doskonały sposób na prezent. Najlepiej wybierzmy te zestawy, które są wykonane z pięknej porcelany. Możemy wybrać zestaw bardziej tradycyjny – białe filiżanki, mlecznik oraz cukiernica ze złotym zdobieniami lub delikatnymi ornamentami. Komplet kawowy w nieco geometrycznych formach będzie ozdobą nowocześnie urządzonych wnętrz. Łyk kawy z tak wykonanego zestawu będzie prawdziwą przyjemnością, a państwu młodym będzie przypominał o darczyńcach.

Miesiąc miodowy

Jeśli ślub bierze nasze dziecko lub jesteśmy chrzestnymi warto zainwestować trochę więcej pieniędzy w prezent ślubny, który będzie pamiątką na całe życie. Wycieczka do Egiptu, Tunezji czy innego ciepłego kraju z pewnością spodoba się nowożeńcom, którzy nie mają jeszcze sprecyzowanych planów na spędzenie miesiąca miodowego. Decydując się na zakup wycieczki weźmy pod uwagę preferencje państwa młodych – niekiedy górskie tereny będą ciekawsze od gorących, piaszczystych plaż.

Sprzęt AGD

Przed zakupem prezentu najlepiej zrobić rozeznanie, którego sprzętu państwo młodzi najbardziej potrzebują. O ile podarowanie miksera czy mikrofalówki jest już raczej mało popularne, to świetnie sprawdzi się dobrej jakości aparat fotograficzny, duży, 40-calowy telewizor lub coraz bardziej popularny dron, który robi oszałamiające zdjęcia. Dzięki temu nowożeńcy będą mogli uwiecznić wspomnienia z podróży poślubnej, jak i wspólnego życia.