Świat klocków i zabawy

Świat klocków, jakie obecnie prezentują naszym pociechom sklepiki z zabawkami to specyficzny sektor, w którym mniejsze i większe dzieci zawsze bosko się czują. Nic dziwnego – wybór klocków, pomysłowe konstrukcje, mosty, lasy, budynki i pojazdy konstruowane z pomocą tych drobnych elementów do składania to coś, co uwielbiają dzieciaki w każdym wieku. Najmłodsze dzieci składają certyfikowane klocki, które mają znacznie mniej możliwości składania, ale są w 100% dla nich odpowiednie, świetnie ozdabiane i pełne radości.

Trochę starsi sięgają po składanki mocniej zaawansowane – pierwsze samochodziki do konstruowania, małe budynki. I wreszcie dzieciaki starsze – tu mamy na myśli oczywiście 6-latki zaczynają wybierać dla siebie najmocniej nadzwyczajne klockowe pomysły. Od samolotów z pełnym wyposażeniem i małymi pilotami, przez auta wyścigowe, kolej transsyberyjską i ogromne plany światowych aglomeracji, które stworzyć można zakupując odpowiednio dobraną sumę klocków. Można bez obaw rzec, że pomysły stawiania budowli z klocków redukuje tu co najwyżej młodzieńcza wyobraźnia, która jak wiadomo niesamowicie potrafi zszokować tatę i mamę. Które układanki najczęściej wybierają dziś nasze maluchy? Rzecz oczywista te, które mają całkiem sporo opcji budowania i z których – poza sztampową możliwością o jakiej mówi instruktaż, można złożyć coś ponad to. Już od pewnego czasu dostrzegamy też, że opiekunowie milusińskich coraz bardziej ochoczo kupują im klocki Cobi. Te małe, tu warto powiedzieć: tworzone w w Polsce a nie w Chinach klocki są po pierwsze tanie, po secundo profesjonalnie zaprojektowane i po trzecie: dają naszym dzieciom dużą liczbę opcji do składania.

Młody wielbiciel bitwy na polach Grunwaldu znajdzie tu dla siebie klocki cobi krzyżackie, które przedstawić mają brzdącowi o sławetnej bitwie Polski i zachęcić go do jej poznawania poprzez kreatywną konstrukcję. Klocki cobi tego rodzaju to polskie namioty, wierni wielkiego mistrza, piechota litewska i oczywiście bohaterscy Polacy i Litwini, którzy ramię w ramię walczyli wtedy o wyzwoloną suwerenność. Cobi Krzyżacy to też rewelacyjna dawka układania, której zalety edukacyjne i manualne są nieocenione. Nasza pociecha ma szansę poszerzać zdolności manualne, fantazjować przy kreowaniu własnej fabuły tej bitwy i cieszyć się wesołą zabawą. Naturalnie modne klocki Cobi to nie wyłącznie przygody krzyżaków, ale również zestawy small army, które pozwolą poznać budowanie czołgów i rakiet, rzymianie i barbarzyńcy, jakie zabiorą synka w dziwny świat starożytności i zestawy city – które pozwolą wymyślić własną cysternę czy koparkę, wóz strażaków czy wosjkowy samolot.