Traktorek ogrodowy, ważne informacje

Z nadejściem wiosny, po długim zimowym śnie, przyroda zaczyna budzić się do życia. Na naszej działce z przyjemnością obserwujemy pierwsze zielone listki na drzewach oraz dumnie rozkwitające kwiaty. Oprócz opisanych powyżej przyjemności, czeka nas również szereg obowiązków. Jednym z nich jest koszenie trawy.

Dla wielu z nas jest to przykra konieczność, którą odkładamy w miarę możliwości tak długo, jak tylko się da. Sytuacja komplikuje się o wiele bardziej, gdy nasza działka bądź ogród przytłacza wielkością. Rozwiązaniem może stanowić wielofunkcyjny traktor ogrodowy.

Czym właściwe jest traktor ogrodowy? Żartobliwie można powiedzieć, że jest to „kosiarka
z czterema kółkami”. Wbrew pozorom w stwierdzeniu tym jest sporo prawdy. Ten mały pojazd został zaprojektowany głównie z myślą o koszeniu trawy. Obecnie na rynku ilość takich urządzeń jest ogromna, a kupno właściwego sprzętu niejednokrotnie stanowi poważny problem.

Zatem na co zwrócić uwagę podczas kupna? Jest kilka elementów! Po pierwsze silnik, warto zaopatrzyć się w pojazd o stosownej mocy. Na rynku najczęściej spotykane są traktorki z dwoma rodzajami silnika – jednocylindrowym oraz czterosuwowym.  Który model wybierzmy? Decyzja zależy już tylko od nas. Drugim parametrem jest funkcjonalność – czyli możliwość jego rozbudowy.
W sklepach możemy dokupić dodatkowe wyposażenie, jak pług śnieżny lub przyczepka. Warto więc wybrać taki model, do którego bez większych trudności będziemy mogli dołączyć nowe wyposażenie.  Dla osób wygodnych polecamy kupno traktorka z automatyczną skrzynią biegów.

Pamiętajmy o jednym, przed zakupem obowiązkowo powinniśmy zapoznać się z dostępnym budżetem. Tego typu sprzęt bardzo często wiąże się z kosztem rzędu kilku lub nawet kilkunastu tysięcy złotych. Aby uniknąć częstych wizyt w serwisie oraz straconych nerwów, warto pokusić się
o małą inwestycję i zakupić model od renomowanego producenta. Zobacz więcej.