Tworzenie unikalnych stron krok po kroku.

Stworzenie unikalnej strony www to praca, na którą trzeba poświęcić wystarczającą ilość czasu.

Nie może się bowiem zdarzyć tak, że zbagatelizujemy choćby jeden ważny element. Jeśli chcesz posiadać stronę, która zachwyci użytkowników i sprawi, że będą na nią chętnie powracać, to musisz przede wszystkim umiejętnie się do tego przygotować. Tworzenie stron internetowych samo w sobie może dać Ci nie tylko przyjemność, ale również podnieść wysokość sprzedaży Twoich produktów, czy usług, a także wypromować Cię jako eksperta w danej branży. Wykorzystaj moc tego działania i spraw, żeby Twoja strona zachwyciła użytkowników.

 SplitShire-5104.jak-zmniejszyc-fotke_pl

Przede wszystkim zwróć uwagę na kolorystykę, niech będzie dopasowana do Twojej branży.

Jeżeli zajmujesz się krzewami ozdobnymi bądź pielęgnacją terenów zielonych, to niech Twoja strona będzie utrzymana w kolorystyce zielonej lub seledynowej. To da wrażenie naturalności i spójności.

Jeżeli natomiast zajmujesz się kredytami, czy ubezpieczeniami, zadbaj o to, żeby na Twojej stronie pojawił się kolor niebieski. Niebieski jest kolorem zaufania i sprawia, że ludzie bardziej wierzą w to, co czytają i co widzą. Ogólnie rzecz biorąc tworzenie stron internetowych pod kątem kolorystycznym to ogromna broń, którą możesz w łatwy sposób wykorzystać. Artykuły dla dzieci powinny być oprawione w delikatne, neonowe lub pudrowe kolory, natomiast akcesoria dla dorosłych najlepiej sprzedawać się będą, jeżeli ubierzemy je w czerń i czerwień. Musisz zaznajomić się z psychologią kolorów i w taki właśnie sposób komponować swoją stronę www.

 

Bardzo ważny jest również jej niepowtarzalny układ.

Użytkownicy lubią wiedzieć, gdzie znajduje się nawigacja, ale możesz ich czymś zaskoczyć. Twoja strona może być przejrzysta i łatwa w nawigacji, ale dodatkowo ozdobiona czymś, co nie będzie psuło jej wyglądu, a wręcz przeciwnie – doda jej wiele uroku. Tutaj musisz polegać już na własnej inwencji albo podpatrywać najlepszych i korzystać z ich inspiracji. Niech Twoja strona www odznacza się czymś, czego nie mają inne, niech zapada w pamięć, niech stanie się benchrakiem w swojej dziedzinie i niech to inni zaczną się na niej wzorować. Przygotuj kilka różnych wersji, przetestuj każdą z osobna i sprawdź, która działa najlepiej. Z pewnością jedna z nich okaże się najbardziej efektywna.

Dzięki dobrej stronie zaangażujesz użytkowników i obniżysz współczynnik odrzuceń, a to jest bardzo ważne, o ile nie najważniejsze. W tworzeniu stron www liczy się innowacyjne podejście, próba zawładnięcia sercami internautów tak, żeby chętnie otworzyli oni swoje portfele. Jeżeli uda Ci się sprawić, że zainteresują się stroną, że obejrzą kolejne podstrony, to bardzo możliwe jest także, że polecą Twoją witrynę, a także wrócą na nią po porcję świeżych informacji. Nie powielaj bezmyślnie schematów, zrób coś, żeby wyróżnić się na tle konkurencji, przebij ją swoim pomysłem, choćby nawet szalonym, ale jeżeli go nie wypróbujesz, to nigdy nie będziesz wiedział, czy aby nie był kluczem do totalnego sukcesu Twojej strony internetowej.