Utwory Wandy Chotomskiej – dla dzieci

Pomimo tego, że Wanda Chotomska napisała wiele opowiadań i wierszy dla dzieci, to jednak nie powinniśmy łączyć jej wyłącznie z tego typu literaturą. W rzeczywistości autorka ma na koncie również poważniejsze wydawnictwa. Pisała, między innymi, scenariusze do programów telewizyjnych i sztuk teatralnych. Choć w jej dorobku dostrzec można imponującą wszechstronność, to największa liczba odbiorców zna ją głównie z lekkich i zabawnych publikacji tworzonych pod kątem małych czytelników. Praktycznie wszystkie jej dzieła oferuje nam księgarnia internetowa.

Perypetie sympatycznych bohaterów, których przedstawiają nam książki w kategorii bajki i wiersze Wandy Chotomskiej to wspaniałe historie dla dzieci w różnym wieku. Nadają się do czytania przed snem, ale mogą też stanowić pierwszą książeczkę przeczytaną samodzielnie przez naszego szkraba. Do składania literek szczególnie zachęca tytuł Kuchenny alfabet w zagadkach Nauka alfabetu przy pomocy śmiesznych zagadek? Czemu nie! To dobra zabawa tak dla dzieci, jak i dla opiekunów, którzy pomagają im w poznawaniu świata liter i sylab. Propozycja Wandy Chotomskiej udowadnia, że edukacja może być naprawdę przyjemna.

W swoich lekturach Wanda Chotomska kładzie nacisk nie tylko na wzbudzanie w maluchach zamiłowania do czytelnictwa, ale także na rozwój chęci do poznania innych dziedzin. Świadectwem tej dbałości jest pozycja Muzyka Pana Chopina To wspaniałe wydawnictwo składające się z książeczki i dołączonej do niej płyty CD. Dzięki tej publikacji, maluch pozna słynnego kompozytora jeszcze, zanim pójdzie do szkoły. Obok tytułów edukacyjnych, ogromną liczbę utworów stanowią standardowe bajki i wiersze Wandy Chotomskiej.

Nauka jest dzieciom niezwykle potrzebna, jednak przed snem powinniśmy starać się o rozluźnienie i dostarczenie maluchom treści, które pomogą im szybciej zasnąć. Proste, krótkie wierszyki będą się do tego idealnie nadawały. W księgarniach znajdziemy zarówno pojedyncze publikacje, jak i zbiory wierszy. Atrakcją dla najmłodszych będą też dłuższe bajki o prostej formie i wesołej tematyce. Wśród nich, jednym z częściej wybieranych tytułów jest Bajki z 1001 dobranocy która przenosi w świat zaskakujących fantazji.