W co się bawić na weselu?

Wesele to spore przedsięwzięcie logistyczne, finansowe i organizacyjne. Na początku każdy siedzi przy swoim stole i czeka głodny na obiad. Po posiłku wypadałoby spalić trochę kalorii. Ci bardziej odważni od razu zaczną podrygiwać w rytm muzyki, niestety nie każdy czuje się na parkiecie, jak profesjonalny tancerz. Co zrobić, by zachęcić gości do zabawy i odejścia od stołu?

Oprócz standardowych zabaw weselnych, czyli rzucania bukietem kwiatów czy krawatem, warto zachęcić gości do nietypowych zabaw z ich udziałem. Zabawy te dostarczą dużo śmiechu i zabawy, szczególnie po kilku głębszych, gdy odwaga uczestników znacznie wzrośnie. Poniżej prezentujemy kilka wyszukanych zabaw weselnych.

  • Jaka to melodia – DJ bądź wodzirej prosi orkiestrę o zagranie kilku nut znanych utworów. Goście podzieleni są na dwie lub trzy drużyny, które ze sobą rywalizują. Każda z drużyn dostaje plakietkę, którą unosi, gdy zna odpowiedz. Oczywiście wygrywa ten, kto jest szybszy i kto odpowiedział poprawnie na więcej propozycji.
  • Taneczny pociąg – do słynnej i znanej piosenki „Jedzie pociąg z daleka” dodajemy kilka zatrzymań informując, na jakiej stacji się zatrzymaliśmy, w jakim kraju, obowiązkiem jest odtańczenie rodowego tańca danego kraju.
  • Taniec pokolenia – bardzo zabawna, zachęcająca do udziału również to starsze pokolenie, zabawa. Wybieramy z tłumu kilka starszych par oraz kilka z obecnego pokolenia. Zabawa polega na tym, że starsze pokolenie tańczy do muzyki nowoczesnej, natomiast dzisiejsza generacja do piosenek z lat 50’ i 60’. Wygrywa para, która zatańczy najlepiej!
  • Wizyta w zoo – wybieramy spośród tłumu kilka osób, ustawiamy krzesła równolegle do siebie i sadzamy na nich gości, przyporządkowując im zwierzęta z zoo. Wodzirej zaczyna czytać tekst, każdy uczestnik słysząc swoją nazwę musi szybko wstać i obiegnąć całe zoo. Gdy tego nie zrobi, czeka go kara w postaci wypicia dodatkowego kieliszka wódki.

Zabawy weselne są ciekawą alternatywą i zapewniają dobry humor. Goście mogą poczuć się ważni i docenieni. Ponadto, dzięki tego typu zabawom, ludzie szybciej i chętniej się integrują. Im szybciej pojawi się zespołowa zabawa, tym szybciej ludzie przełamią tzw. pierwsze lody i zaczną się razem bawić.

Na weselach bywają różni ludzie dlatego decydując się na zabawy warto przemyśleć swój wybór i dobrać takie, które naszym zdaniem będą odpowiednie dla każdego.

Inną, równie istotną sprawą są prezenty ślubne. Dzisiaj już prawie nikt o nich nie myśli. Najczęściej wręczanym podarunkiem jest odpowiednio wypełniona koperta. A co w przypadku prezentów na inne okazje? Zobacz więcej.