Wiosenne zakupy elektronarzędzi

Nowa wyrzynarka Hitachi cechuje się przede wszystkim unowocześnianym zasilaniem – bateria litowo-jonowa chroniona jest teraz na trzech poziomach. Układ Multiplex Protection Circuit zapewnia jej wysoką sprawność oraz długą żywotność. Wyrzynarka akumulatorowa Hitachi CJ 14DSL dysponuje 3-stopniowy system asekuracji swojego źródła zasilania (litowojonowego akumulatora o napięciu 14,4 V i pojemności 3 Ah). Multiplex Protection Circuit to dwa elektroniczne zabezpieczenia w urządzeniu i jedno w ładowarce. Pierwsze ochrania akumulator przed czasowym zbyt wysokim poborem prądu, wynikającym z nagłego obciążenia maszyny (Over-Load), oraz przed nadmiernym rozładowaniem baterii (Over-Discharge). Obwód w ładowarce czuwa, by bateria nie została przeładowana (Over-Charge). Wynik to bezpieczeństwo naszego źródła zasilania i jego przedłużona żywotność (do 1300 cykli ładowania). Elektroniczne układy zabezpieczające pozwoliły automatycznie wprowadzić na obudowę baterii wskaźnik poziomu jej naładowania. Prędkość skokowa brzeszczotu w akumulatorowej wyrzynarce Hitachi CJ 14DSL wynosi 2400 min-1 i jest ona elektronicznie regulowana za pomocą włącznika głównego. Jego mocniejsze przenikanie zwiększa prędkość skoku.

– Wieści sklepowe i promocyjne dla dekarzy to gwoździe do gwoździarek – gwoździe łączone papierem

Długość skoku brzeszczotu wynosi 26 mm. Urządzenie mechaniczne dysponuje cztery poziomy podcinania, czyli ustawienia sposobu poruszania się brzeszczotu (im wyższy poziom, tym osprzęt porusza się po większym łuku, zwiększając zdolność produkcyjna cięcia w materiałach drewnianych, ale obniżając jego jakość). Takie aspekty pozwalają czynić cięcia w drewnie o maksymalnej głębokości 135 mm, a w miękkiej stali – 10 mm.

-Nasi eksperci w sklepie doradza ci przy zakupie gwoździarki – gwoździarki gazowe

Najmniejszy promień cięcia to 25 mm. Głowica wyposażona jest w beznarzędziowy system mocowania brzeszczotu. Wystarczy go umieścić poprawnie w gnieździe i mocniej wcisnąć. Kliknięcie oznacza poprawny montaż. Ostrze może być osłonięte przezroczystą osłoną przeciwwiórową, która hamuje rozprzestrzenianie się pyłu i nieczystości. W głowicy zamontowano także diodę LED, która oświetla miejsce pracy i aprobuje precyzyjnie prowadzić brzeszczot. Stopa wyrzynarki obrobiona jest z aluminium i zalano ją zabezpieczającą warstwą niklu. Dysponuje regulację kątową w zakresie – 45°, umożliwiającą wykonywanie cięć skośnych. Podstawa przystosowana jest także do współpracy z prowadnicą, która może służyć do realizacji cięć powtarzalnych oraz jako ramię cyrkla przy wycinaniu linii krzywych (np. okręgów). A jak w praktyce spisywała się akumulatorowa wyrzynarka Hitachi CJ 14DSL? Na początek postanowiliśmy założyć brzeszczot do cięcia precyzyjnego i sprawdzić jego jakość. W trójwarstwowym panelu podłogowym wycinaliśmy linie proste, a także wykonywaliśmy cięcia krzywoliniowe. Jakość wręcz wzorowa, również pod względem czystości krawędzi, jak i ich prostopadłości do płaszczyzny panelu. Zdolność produkcyjna Hitachi przetestowaliśmy na sosnowej belce o rozmiarach 147 x 70 mm. Na najwyższym poziomie podcinania skróciliśmy ją w 20 s. Bardzo użyteczny okazał się uchwyt z antypoślizgowym materiałem softgrip.

W następnym tekście poświęcimy wysokiej jakości produktom takimwyrzynarki

Powyższy produkt można zakupić w naszym sklepie narzędziowym enarzedzia24.pl

EKODOM SP J

ul 1 Maja 98

05-200 Wołomin

Dachy, dekarze, Wołomin – ekodom2000.com.pl