Właściwość dobrych elektronarzędzi

Obecna od dwóch lat w ofercie Hitachi Power Tools Polska rodzina tarcz diamentowych Sankyo poszerzona została o kolejną nowość. Jest nią tarcza o symbolu TIR i komercyjnej nazwie Titan. Dotychczas najpopularniejszą tarczą typu turbo w ofercie Sankyo był model RK. Asygnowany do cięcia betonu i cegieł, zaskakiwał użytkowników możliwością efektywnego cięcia wymagającego materiału, jakim jest cegła klinkierowa. Wielu klientów liczyło jednak jeszcze lepszych parametrów cięcia materiałów bardzo twardych, przy zachowaniu atrakcyjnej ceny. Odpowiedzią na te właśnie prognozowania jest nowa tarcza klasy Uniwersal Plus – Titan. Dostępna jest w typowym rozmiarze do szlifierki kątowe – 230 mm.

– Informacja -Używając przyrządu elektronarzędzi pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa np. na wysokościach stosujmy szelki bezpieczeństwa

Przeznaczeniem tarczy Titan jest cięcie najtwardszych materiałów: twardego betonu i granitu. Można jej także z powodzeniem używać do cięcia betonu zbrojonego, a nawet twardej ceramiki. Titan jest tarczą z krawędzią tnącą typu turbo. Jest to rozwiązanie pośrednie między krawędzią segmentowaną a ciągłą. Taka forma części tnącej to udany kompromis między dobrym chłodzeniem i prędkością cięcia (tradycyjne zalety tarczy segmentowej) a łagodnym i gładkim cięciem (charakterystyczne dla krawędzi ciągłych). Zastosowany w konstrukcji wysoki segment (10 mm) z optymalnie odpowiedniego stopu spoiwa, to z kolei gwarancja dużej żywotności. Tarczy Titan można przy tym używać zarówno do cięcia na mokro, jak i na sucho.

Również jak w przypadku rynkowego hitu Sankyo, tarcz z rodziny Spartan, także i w przypadku Titana klienci otrzymują niebywale korzystną relację jakości do ceny. Nowe tarcze Sankyo wykorzystują bowiem koncepcję sprawdzoną w serii Spartan – masowa produkcja pozwala utrzymać bardzo konkurencyjną cenę. Bliźniacza z tarczami Spartan jest także wynosząca 10 mm wysokość segmentu. Przeprowadzone testy wykazują, że model Titan może się pochwalić wydajnością dorównującą produktom konkurencji droższym nawet o ponad 40%.

– Pytanie ! -czy taka tarcza może znaleźć zastosowanie w sprzęcie takim jak ukośnice

Titan to produkt nastawiony do szerokiego grona klientów szukających ponadprzeciętnie efektywnej, a przy tym trwałej tarczy typu turbo. Znając cenę i przymioty nowej tarczy, można niemal bez ryzyka przyjąć, że będzie to – kolejny spod znaku Sankyo – przebój rynku narzędzi diamentowych w Polsce.

W następnym tekście poświęcimy wysokiej jakości produktom takim jak – gwoździe do gwoździarek

Powyższy produkt można zakupić w naszym sklepie narzędziowym enarzedzia24.pl
EKODOM SP J
ul 1 Maja 98
05-200 Wołomin
Dachy, dekarze, Wołomin – ekodom2000.com.pl