Właściwy dobór biustonosza – podstawa atrakcyjnego wyglądu

Dobór biustonosza jest sprawą kluczową jeśli chodzi o atrakcyjny wygląd każdej kobiety. Niestety nie każda pani zdaje sobie z tego sprawę, wyrządzając tym samym swojej sylwetce i sobie wielką krzywdę. Źle dobrany stanik nie tylko spłaszcza biust albo powoduje, że wygląda on nienaturalnie, ale i może powodować bolesność piersi, a także zatrzymywanie się limfy, jeśli biustonosz jest za ciasny. W skrajnych przypadkach może się przyczynić do powstania raka piersi. Warto zatem znać podstawowe zasady właściwego dobierania stanika.

Przede wszystkim dobrze jest mieć w szufladzie pod ręką kilka rodzajów. Wśród nich powinny znaleźć się zarówno biustonosze miękkie, jak i usztywniane oraz biustonosze push–up, gładkie i koronkowe. Rodzajów staników jest obecnie na tyle dużo, że możemy je dobierać w zależności od tego, jaki dekolt chcemy nosić. Wybierając biustonosz należy upewnić się, że cały ciężar opiera się na paku w obwodzie, a nie na ramiączkach. Ponadto fiszbiny powinny kończyć się pod pachami, a nie na piersi, natomiast ich złączenie po środku musi przylegać do ciała.

Stanik nie powinien być również zbyt ciasny ani zbyt luźny, gdyż wtedy będzie się cały czas przesuwał, zamiast pełnić swoją podstawową funkcję, czyli utrzymywać biust na swoim miejscu. Na biustonoszach nie warto oszczędzać. Czasem lepiej kupić jeden porządny, zamiast kilku gorszej jakości.