Włosy przedłużane i uzależnienie

Przedłużanie włosówCzasami z podziwem patrzymy na dziewczyny idące ulicą i ich piękne włosy. Wydawałoby się, że mają własne, naturalne włosy na głowie. Tymczasem z lektury czasopism, portali internetowych, wiemy, że obecnie co któraś dziewczyna jest wręcz uzależniona od takich zabiegów jak przedłużanie włosów i ich zagęszczanie.

Pytanie, dlaczego tak się dzieje, czy dziewczyny rzeczywiście nie mają swoich własnych pięknych włosów, tylko muszą dodawać sobie urody takimi sztucznymi włosami? Przecież w obecnych czasach jest tak dużo świetnych kosmetyków pielęgnacyjnych, że przy ich pomocy i regularnym stosowaniu, na pewno prawie każda z pań mogłaby mieć równie piękne włosy, jak te na zdjęciach reklamujących zabiegi przedłużania i zagęszczania. Wydaje się, że jest to również kwestia pewnego uzależnienia. Dziewczyna, która raz zrobi sobie taki zabieg i przez kilka miesięcy nosi długie włosy, wspaniale gęste i błyszczące, bez konieczności ich hodowania, dochodzi do wniosku prawdopodobnie, że już bez takich włosów nie będzie równie atrakcyjna.

A że w dzisiejszych czasach, jak wiemy, panuje kult ciała, czyli również włosów, wiadomo, że każdej dziewczynie, której zależy na wyglądzie, czyli właściwie każdej, zależy także na świetnych włosach, które można uzyskać w ciągu kilku godzin niemal w każdym zakładzie fryzjerskim. Jest to kusząca propozycja, której nie sposób się oprzeć. Dlatego też przedłużanie włosów cieszy się obecnie taką popularnością wśród młodych kobiet, choć i starsze czasami wykonują takie zabiegi również.