Wybór karimaty turystycznej

Organizując własny osprzęt wycieczkowy używany do noclegu pod namiotem lub pod gołym niebem, nie można zapomnieć o odpowiedniej izolacji ciała od spodu. W tej sytuacji adekwatny będzie zakup karimaty.

Prostokątny fragment tworzywa, który można z prędkością huraganu zwinąć w niewielki i zgrabny pakunek, gwarantuje nam  prawie doskonałą wygodę przy okazji spania w namiocie. Tworzywa, z których wyrabiane są karimaty muszą zapewniać dobrą izolację cieplną. Karimaty i maty są obecne w różnorakich formatach i są wykonywane z różnorakich materiałów. Można zakupić grube i miękkie karimaty z pianki, ale i bardzo mało ważące, wyprodukowane z delikatnej warstwy pianki gwarantującej tylko niezbędną izolację.

Bardzo pubudzającą ciekawość ofertą na rynku są maty samopompujące. Wśród innych posłań zapewniają one stosunkowo największą wygodę przy niskiej cenie. Prócz tego są dużo bardziej wytrzymałe na uszkodzenia. Zwykłe piankowe karimaty w znaczącej liczbie sytuacji po kilku użyciach zaczynają się odkształcać, tracąc osobiste właściwości termiczne jak również wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne.

Osoby preferujące niską wagę sprzętu, w większym stopniu niż wygodę, z pewnością zdecydują się na lekkie alu maty, które nie dość, że zapewniają małą wagę dają się złożyć do niedużych rozmiarów. Spakowane, bardziej od sprzętu turystycznego przypominają zeszyt albo książki.

Wyposażając się w karimaty, w pierwszej kolejności powinno zastanowić się, czy zależy nam na komforcie, wielkości uposażenia, na właściwościach termicznych czy również wytrzymałości na uszkodzenia. Każdy z oferowanych na rynku towarów ma określone właściwości i je powinno się brać również pod uwagę. Jest to jeden z niewielu produktów, który dostępny jest w sklepach turystycznych w ogromnej liczbie przypadków w dużych ilościach, zatem bez dylematu możemy odkryć ten wytworzony akurat dla nas.