Wybór traktorka ogrodowego

Niektóre osoby posiadają sporych rozmiarów tereny, których pielęgnacja to żmudne i trudne zajęcie. Doskonale wiemy, że nie ma nic gorszego niż koszenie trawy w upalne popołudnie. Nikt z nas nie wyobraża sobie koszenia powierzchni o wymiarach boiska piłkarskiego za pomocą standardowej kosiarki.

Traktorem po ogrodzie

Rozwiązaniem takiego problemu jest traktorek ogrodowy. Ten sprytny czterokołowy pojazd pozwala w bardzo krótkim czasie doprowadzić do porządku nawet bardzo duży ogród. Podczas zakupu traktorka ogrodowego powinniśmy kierować się kilkoma zasadami.

Gdy teren jest zbyt duży

Na początku musimy odpowiedzieć sobie na pytanie dotyczące wielkości terenu, po którym będziemy się poruszać? W przypadku rozległej powierzchni warto sięgnąć po modele z silnikiem dwucylindrowym o mocy zbliżonej do 20 KM. Na rynku dostępne są również wersje z silnikiem jednocylindrowym.

Wygoda to podstawa

Podczas dosyć długiego koszenia powinniśmy pamiętać również o wygodzie prowadzenia pojazdu. Pracę możemy sobie ułatwić sięgając po wersję z automatyczną skrzynią biegów.
Na wygodę prowadzenia również ma wpływ układ sterowania. Koła przede wszystkim powinny być gumowe, dzięki czemu przyczepność pojazdu do podłoża będzie bezproblemowa. Ponadto wysokość kierownicy powinna być sterowana.

Pomoc zimową porą

Niejednokrotnie również przychodzi potrzeba przewiezienia różnych elementów oraz rzeczy
z jednego końca terenu na drugi. W tym wypadku warto zastanowić się nad kupnem traktorka
z możliwością doczepiania do niego dodatkowego wyposażenia, np. małej przyczepki. A gdy spadnie pierwszy śnieg, łatwo pozbędziemy się zasp doczepiając pług śnieżny! Zobacz więcej.