Wyposażenie samochodu na wakacje

Wyposażenie samochodu na wakacje

W podróż samochodem zabieramy przede wszystkim zdrowy rozsądek, aby dojechać bezpiecznie. W końcu to są wakacje, więc wrzucamy na luz, bez pośpiechu i nerwów dążymy do celu. Jedziemy na wakacje samochodem, niby nic szczególnego a jednak warto zwrócić uwagę na kilka spraw, które mogą nam umknąć w ferworze przygotowań.

Gdzie jedziemy?

Jeśli wybieramy się poza granice naszego kraju, warto zapoznać się z przepisami drogowymi tam panującymi. Będziemy gośćmi w obcym kraju i w dobrym tonie będzie uszanowanie panujących tam zasad.

Bagaż

Staramy się, aby bagaż znajdował się tam, gdzie jest jego miejsce, czyli w bagażniku. Wystrzegajmy się swobodnie leżących przedmiotów we wnętrzu samochodu, ponieważ w czasie wypadku stanowią one śmiertelne zagrożenie dla podróżujących.

Przyborniki samochodowe

Aby ustrzec się swobodnie leżących telefonów i tym podobnych drobnostek w samochodzie, świetną sprawą są organizery, które montuje się na oparciach we wnętrzu samochodu. Posiadają one kieszonki, do których możemy wsadzić drobiazgi, które chcemy mieć pod ręką.

W czasie podróży dzieci się nudzą

Już wcześniej zadbajmy o to, aby nasze dzieci miały zajęcie w czasie podróży, dzięki czemu będą grzeczne i nie będą rozpraszać osoby kierującej samochodem. Przygotujmy zabawy słowne, zaopatrzmy się w ciekawe audiobooki, których będziemy wszyscy słuchać.

Podstawowe wyposażenie i stan techniczny samochodu

O tym warto powtarzać bez końca, aby sprawdzić stan techniczny pojazdu wraz z elementami, które znajdują się w jego wnętrzu a mają przyczynić się do zwiększenia naszego bezpieczeństwa.