Super zabawa w paintball

Paintball to gra, która jest dość wymagająca, ale jednocześnie przynosi bardzo dużo satysfakcji i adrenaliny. Poprzez swoje zasady, przypomina bardzo popularny w dzisiejszych czasach styl walki, wojny albo apokalipsy. Oczywiście istnieje kilka różnych odmian Paintball’a, jednak podstawowe zasady oraz wyposażenie się nie zmienia.

Pierwszym sprzętem, który jest niezbędny w grze to Markery. Markery to nic innego, jak pistolety, z których wystrzeliwuje się kulki z farbą. Dzięki farbie odznacza się trafienie w przeciwnika. Markery różnią się między sobą zarówno wielkością, wagą, jak również przeznaczeniem dla osób bardziej początkujących albo też bardziej zaawansowanych. Drugi niezbędny element to ubrania ochronne, które zapewnią nam po prostu bezpieczeństwo oraz mniejsze obrażenia podczas rozgrywki. Na ubiór do paintballa składają się rękawice, spodnie i bluza bądź cały kombinezon. Warto kupić także ochraniacze na kolana, jeśli planujemy, np. czołgać się. Trzecim elementem są maski oraz gogle ochronne. Maski ochronne nie tylko ochronią nasze oczy, ale również całą twarz. Ważna wskazówka dla graczy: nie zapominajmy o ochronie oczu ani nie decydujmy się na grę z osobami, które nie szanują własnego zdrowia, ponieważ niechcący możemy zrobić sobie lub innym poważną krzywdę.

Paintball, mimo wielu zagrożeń, to świetna zabawa dla prawdziwych twardzieli. Wejście na teren gry to również idealny prezent, o którym warto zawczasu pomyśleć, jeśli nie wiem, jaki prezent kupić znajomemu.

Paintball niesie ze sobą spore ryzyko posiniaczenia, ale wywołuje w graczach sporo adrenaliny i podekscytowania. Zanim zaczniecie grać, dowiedzcie się, jakie są zasady oraz jakie akcesoria powinniście zabrać ze sobą w teren. Wymienione w artykule elementy nie są wszystkimi, jakie występują w grze Paintabll. Dla osób bardziej zainteresowanych tematem polecamy artykuł znajdujący siętutaj.