Zabezpieczamy przesyłki: dlaczego warto wybrać ochronne profile piankowe?

Z pewnością wysyłając paczkę do klienta, nie chcemy narażać się na dodatkowe koszty – zarówno te związane z pakowaniem, jak i zabezpieczaniem oraz ewentualną reklamacją z powodu zniszczenia produktu w czasie przesyłki.
Szukając optymalnego i niedrogiego, a jednocześnie pewnego materiału do zabezpieczania paczek, trzeba poznać pewne zasady zabezpieczania przesyłek i skorzystać z porad ekspertów.

Ochronne profile piankowe – czy warto?

Warto zastanowić się nad zakupem profili ochronnych z pianki polietylenowej! Są to piankowe ochronne narożniki, które skutecznie wytłumiają wszelkie wstrząsy oraz świetnie zabezpieczą przed uszkodzeniami mechanicznymi. Profile ochronne sprawdzą się w zabezpieczaniu przedmiotów kruchych, wrażliwych i delikatnych, jak porcelana, szkło lub wyroby ceramiczne.

Najważniejsza jest zawsze wytrzymałość! Ten typ profili jest trwalszy i posiada lepsze parametry niż inne wypełniacze do ochrony przesyłek jak styropian (kruszy się), czy tektura (źle izoluje i wilgotnieje)! Pamiętaj, że bez odpowiednich narożników do paczek, niezabezpieczone przedmioty mogą ulec stłuczeniu w czasie upadku.

Co więcej, pianka jest bardzo lekkim materiałem, więc waga Twojej przesyłki nie zwiększy się. Profile ochronne piankowe PE nie absorbują też w ogóle wilgoci, więc są idealne do ochrony nawet najdelikatniejszych materiałów. Dużym atutem będzie też możliwość zakupu dopasowanych profili na zamówienie, uwzględniając ich: rozmiary, kształty i średnice.

Narożniki ochronne z pianki polietylenowej PE najlepiej ochronią:

  • rogi,
  • krawędzie,
  • brzegi

produktów w czasie transportu.

Specyficzne parametry techniczne profili narożnych:

  • elastyczny materiał (PE)
  • lekkość
  • nie pochłaniają wilgoci
  • zabezpieczenie przed różnicą temperatur

Najpopularniejsze typy profili ochronnych

Profile ochronne L

Narożnik z pianki polietylenowej PE w kształcie litery L najlepiej nadaje się do zabezpieczenia krawędzi rogów, wystających kantów mebli, sprzętów RTV lub AGD. Użycie tego typu profilu L pozwoli na ochronę przed uszkodzeniami i zarysowaniem rogów w czasie transportowania produktu do klienta.

Profile ochronne U

Te profile z kolei najczęściej sprawdzą się w zabezpieczaniu brzegów produktu.Można dostać je w najróżniejszych rozmiarach oraz grubościach – wszystko zależy od typu produktu i naszych preferencji. Profile ochronne U najlepiej nadadzą się do ochrony brzegów produktów o owalnych kształtach. Sprawdzą się także w oszczędnej ochronie brzegów półek, mebli, tablic lub też blatów czy okrągłych luster. Fakt, że pianka ściśle trzyma się krawędzi produktu, ułatwi zapakowanie w dodatkowy materiał ochrony – np. karton albo folię.

Piankowe narożniki zabezpieczające 3D

Narożniki ochronne z pianki polietylenowej PE, są jeszcze pewniejszym materiałem do zabezpieczenia przesyłki. Narożniki 3D w 100% procentach ochronią wrażliwe krawędzie Twojej przesyłki i praktycznie zniwelują jakiekolwiek uszkodzenia w czasie transportu! Ne będziesz tez musiał martwić się ewentualną reklamacją klienta.

Innowacyjne piankowe narożniki 3D zapewnią:

  • amortyzację podczas transportu i w czasie magazynowania,
  • łatwość użycia, dopasowanie do kształtu przedmiotu,
  • dopasowanie do różnego typów produktów poprzez ścianki o różnych grubościach.

Profile wspaniale zabezpieczą krawędzie produktu w paczce, ale pamiętajmy, że ważne jest też, by dopasować ich kształt do rozmiarów, wagi i formatu przesyłanych rzeczy.