Zabójcy z serialu Dexter

Dexter MorganZapewne nie ma osoby która chociaż raz nie usłyszała tego imienia, której ktoś ze znajomych albo rodziny choć raz nie polecił serialu reklamując go jak serialu o zabójcy. Tyle że serial Dexter to nie tylko opowieść o jednym zabójcy. Fakt, że Dexter Morgan to główny bohater serialu nie zmienia faktu, iż serial bogaty jest w inne równie mroczne lub mroczniejsze postacie.

Morgan jest seryjnym zabójcą który ściga jedynie tych, którzy wymykają się wymiarowi sprawiedliwości, unikając odpowiedzialności za popełnione zbrodnie. Może więc polecają serila warto byłoby również  przedstawić choć kilka z innych mrocznych postaci, w ramach zachęcenia do serialu tych którzy zaczęli go dopiero oglądać, zastanawiają się nad tym lub wcale od tym serialu nie słyszeli. Dexter Morgan, jest laborantem i analizuje krew dla Policji w Miami. Jednocześnie tytułowy bohater ukrywa przed światem swoją podwójną osobowość.

Ice-Truck Killer

Pierwszy sezon serialu to postać Zabójcy z Samochodu-Chłodni (ang. Ice-Truck Killer). Postać mordercy bardzo dobrze zorganizowanego, nie pozostawiająca prawie żadnych śladów swojego działania. Zabójca ćwiartuje swoje ofiary i ładnie je pakuje bądź układa, nie pozostawiając przy tym ani kropli krwi, co frapuje nie tylko Dextera ale cały oddział kryminalny Miami. Z czasem zabójca nawiązuje kontakt z Dexterem, daje mu znać, iż wie o jego mrocznym sekrecie, wystawia go na próby i zbliża bezpośrednio do zupełnie nieświadomego tego faktu Dextera. Najbardziej zaskakujący jest jednak motyw jego działań, który w pełni wychodzi na jaw na końcu sezonu pierwszego.

Bay-Harbor Butcher

W sezonie drugim głównym poszukiwanym mordercą jest Rzeźnik z Zatoki (ang. Bay-Harbor Butcher), czyli Dexter. W wyniku przypadku jego działalność, a raczej ślady po jego działalności wychodzą na światło dzienne. W tym sezonie Dexter poniekąd ściga samego siebie, próbując przy okazji ocalić skórę sprawia, iż jego czynny przypisane zostają zupełnie niewinnej osobie.

Skinner

Sezon 3 to zabójca o pseudonimie zdejmowacz skór (ang.Skinner). Przez długi czas widzimy jedynie finalne osiągnięcia zabójcy, kolejne ciała znalezione z brakującymi fragmentami skóry kobiety, mężczyzny, dziecka. Debra Morgan jako pierwsza wpada na trop mordercy, określa profil mordercy i trafnie typuje jego osobę. Również w tym sezonie, pod koniec dochodzi do finalnego spotkania pomiędzy Skinnerem a Dexterem.

Trinitty Killer

Sezon 4 to Trójkowy Zabójca (Trinitty Killer), seryjny zabójca z przed ponad 30 lat, ścigany jeszcze 15 lat przed obecnymi zdarzeniami z serialu przez agenta specjalnego FBI, obecnie na emeryturze Franka Lundy’ego. Zabójca zabija kobiety, w wannie nacinając im tętnice udową. Leży z nimi w wannie, przyduszając je i obserwując jak uchodzi z nich życie w ręcznym lusterku. Trójkowy zabójca odciśnie mocne i krwawe piętno na bliskich Dextera.