Zalety mat z bambusa

Drzewo bambusowe to wieloletnia roślina o drzewiastych łodygach, natywnie występująca w szczególności na kontynencie azjatyckim – w rejonach tropikalnych i subtropikalnych. W dzisiejszych czasach możemy ją spotkać na każdym kontynencie, drzewa bambusowe są bowiem chętnie sadzone zarówno przez zawodowców, jak i pasjonatów. O ich sukcesie decydują aczkolwiek nie tylko walory wizualne.

Chyba każdy, kto kiedykolwiek posiadał dywaniki z bambusa, musi potwierdzić, iż mamy w tym przypadku do czynienia z zadziwiającym materiałem. Bambus jest bardzo leciutki. Przy pierwszym kontakcie dziwi więc to, że maty bambusowe są bardzo wytrzymałe, a jednak to właśnie podwyższona odporność na uszkodzenia struktury przyczyniła się do tego, że bambus znalazł zastosowanie nie tylko w plecionkach, ale też w stolarce i w produkcji galanterii. Co więcej, drzewa bambusowe produkowane są w Polsce nie tylko z uwagi na to, że dywany z bambusa są ciągle popularne. Doświadczenia wielu ludzi potwierdzają, że drzewka bambusowe sprawdzają się bardzo dobrze jako żywopłoty. Gdy zatem umieścimy je przy często uczęszczanej drodze, niewątpliwie przyczynimy się nieco do zmniejszenia dochodzącego z niej hałasu.

Dywany bambusowe systematycznie znajdują sobie coraz to nowych wielbicieli. Ta moda jest jednakże w pełni zrozumiałe. Osoby nabywające maty z bambusa mogą być pewni, iż uda im się udekorować każde pomieszczenie. Ważne jest również to, iż rozwiązania te idealnie sprawdzają się nie tylko wtedy, gdy wnętrze udekorowane jest w stylu kolonialnym. Farbowane dywaniki z bambusa we wspóczesnych i tradycyjnych domach sprawdzają się też świetnie. Ciężko zatem dziwić się, iż goszczą w coraz większej liczbie naszych mieszkań.