Zaszczep w dziecku sport!

trening

Zaszczep w dziecku sport!

 Jesteśmy niezwykle aktywnymi ludźmi? Codziennie rano biegamy po kilka kilometrów? Warto zaszczepić w naszych dzieciach te same wartości. Sport to sama przyjemność i przede wszystkim zdrowie. Szczególnie ważne dla prawidłowego rozwoju naszego dziecka jest to by zaczęło uprawiać sport od małego. Im wcześniej tym lepiej. Badania psychologów udowadniają, że już jeżdżąc rowerem, jako mały pasażer dziecko może pokochać jazdę na rowerze!

Mały Messi czy Bruce Lee?

  Pamiętajmy, że istnieje wiele sportów, dzięki czemu nasza pociecha sama decyduje, jaki sport będzie dla niej odpowiedni. Możemy naszemu dziecko pomóc w wyborze swojej ulubionej dyscypliny, patrząc na jego charakter. Jeśli dziecko lubi przebywać z innymi dziećmi i ma łatwość w podporządkowaniu się sztywnym regułom gry to znak, że powinniśmy zastanowić się nad tym sportem zespołowym.  Może w naszym domu rośnie mały Marcin Gortat albo Lionel Messi!? Natomiast, jeśli nasze dziecko jest małym rozrabiaką i bije kolegów, może warto go przestawić z bicia innych na bicie worka treningowego! Nie chcielibyście być rodzicami małego R. Balboa’y!? W przypadku dziecka uwielbiającego wspinać się po drzewach, skaczącego lub biegającego bez opamiętania po pokoju- może jest przeznaczone być drugim Robertem Korzeniowskim albo mistrzem judo? Kto wie?

Odpowiednie akcesoria sportowe kluczem do zwycięstwa

 W dużej mierze sukces sportowy dziecka zależny jest od tego jak bardzo mu ułatwimy drogę rozwoju sportowego. Dlatego nie należy tylko zawozić małego dzieciaka na treningi czy zawody. Warto się zastanowić nad kupnem odpowiedniego sprzętu.