Zdrowie psychiczne przede wszystkim

 Większość z nas z przekonaniem powtarza popularne hasło, że zdrowie w życiu jest najważniejsze. Jeśli tak chętnie to mówimy, dlaczego tak niewielu z nas jest w stanie prowadzić prawidłowy, zdrowy i wyważony emocjonalnie tryb życia. Każdy chciałby mieć idealne zdrowie, idealne życie i nieraz w tym pędzie do zdobycia wyznaczonych sobie celów, zapominamy o tym że tak łatwo nam popaść w najróżniejszego rodzaju uzależnienia.

Często nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, że samodzielnie i z własnej nie przymuszonej woli wchodzimy na swoistego rodzaju równię pochyłą i stajemy się więźniami uzależnienia które nas opęta, zniewoli i naprawdę zrujnuje nasze życie.

Dlatego terapia uzależnień cieszy się tak ogromną popularnością. Jest ona w stanie przywrócić nam utracony sens życia i sprawić, że to my a nie nasze uzależnienie będziemy panami naszego istnienia. Bardzo istotna jest wiara w swoje możliwości. Niewiele osiągnie ten, który na terapie pójdzie z przymusu, będzie wszystko negował, zaprzeczał, złościł się i wykłócał. Dobrze jest jeśli terapia uzależnień ma dla nas jasne znaczenie i jesteśmy przekonani o jej zbawiennym na nas wpływie. Wtedy o wiele prostsze zadanie czeka zarówno nas jak i zajmujących się nami profesjonalistów. Każdy nastawiony na osiągnięcie sukcesu ma o wiele prostsza do niego drogę dlatego naprawdę warto.

Jeśli terapia uzależnień jest traktowana poważnie jest w stanie bardzo intensywnie wpłynąć na nasza samoświadomość i na nowo nauczyć nas szanować zarówno otoczenie jak i przede wszystkim samych siebie.