Żel czy mydło?Co lepsze dla skóry?

Żel czy mydło?

Czego należy używać do mycia twarzy? Przez wiele lat panowało przekonanie, że mycie twarzy specjalnie dobranym żelem jest lepszym wyjściem niż mycie twarzy mydłem.

Czy tak jest w rzeczywistości?

Przekonajmy się. Mydło w pielęgnacji twarzy Mydło posiada odczyn zasadowy, natomiast pH skóry jest kwaśne. Jeśli umyjemy twarz mydłem, zmieni ona odczyn na zasadowy – wtedy odczuwamy uczucie wysuszenia skóry. Jeśli jednak zaraz po myciu użyjemy toniku, pH skóry znowu będzie kwaśne. Mycie mydłem na pewno nie zaszkodzi, jeśli jesteś szczęśliwą posiadaczką cery normalnej. W innym przypadku skonsultuj się z dermatologiem lub z doświadczoną kosmetyczką. W przypadku skóry trądzikowej, mycie mydłem przeznaczonym dla dzieci lub mydłem siarkowym może wpłynąć pozytywnie na stan Twojej cery.

Żel w pielęgnacji twarzy

Większość z nas używa do mycia twarzy żelu, pianki lub kremu. Zadaniem żelu do mycia twarzy jest dokładne oczyszczenie skóry przed nałożeniem kremu. Ważne jest, aby wybierać żele dostosowane do typu cery. Cerze tłustej może służyć żel z peelingiem, ale w przypadku cery wrażliwej należy wybrać delikatny, kremowy żel. Posiadaczki cery trądzikowej powinny myć twarz możliwie najdelikatniejszym preparatem. Posiadaczki cery suchej mogą wybierać w bogatych w składniki, odżywczych żelach. Co wybrać? Czy mydło szkodzi cerze? Prawda, jak zwykle, leży pośrodku. Warto jednak pamiętać, że oczyszczanie to tylko pierwszy krok do prawidłowej pielęgnacji cery. Na prawidłową pielęgnację składa się wiele czynników. Od diety, po kosmetyki, a także styl życia. Warto się z nimi zapoznać.