Zrób sobie SPA w domu!

4a

Domowe SPA

W szaleństwie tygodnia nie masz czasu na dbanie o siebie. To zrozumiałe! Jak zagospodarować sobotni lub niedzielny wieczór, aby poprawić samopoczucie i zadbać o swój wygląd?

Zioła

Zaparz herbatkę z ulubionych ziół. Jeśli jesteś znerwicowana, wybierz melisę. Jeśli masz problemy z cerą, pomoże Ci napar z bratka. Jeśli chcesz zadbać o swoje włosy, wybierz napar z pokrzywy lub skrzypu polnego. Jeśli nie lubisz ziół, wybierz herbatę zieloną (oczyszcza organizm) lub czerwoną (pomaga schudnąć). Jeśli tolerujesz laktozę, a zbliża się wieczór, wypij mleko. Zawarte w mleku substancje relaksujące spowodują, że Twój sen będzie głęboki, a Ty obudzisz się wyspana i w doskonałym nastroju.

Kąpiel

Nic tak nie relaksuje, jak kąpiel w gorącej wodzie, w wannie pełnej piany. Przed kąpielą wykonaj niezbędne zabiegi kosmetyczne: peeling, depilację, mycie włosów. Na włosy nałóż maseczkę nawilżającą, a para z kąpieli otworzy łuski włosów i sprawi, że substancje odżywcze zawarte w maseczce zadziałają lepiej.

 

Manicure i pedicure

Jeśli masz chwilę, wykonaj manicure i pedicure. To zabiegi, które z powodzeniem wykonasz w domu. Jeśli nie masz cierpliwości do malowania paznokci, pomaluj je odżywką.

 Fitness

Jeśli wolisz aktywne spędzanie czasu – nic straconego! Ćwiczenia fizyczne pomogą uzyskać Ci atrakcyjną sylwetkę, a także, dzięki poprawie wydolności organizmu i doprowadzeniu tlenu do komórek – promienną skórę i dobre zdrowie. Warto! Nie zapominaj o regularnych ćwiczeniach fizycznych. Pozwolą Ci zachować zdrowie do późnej starości.