Chcesz zamieszkać pod Warszawą? Sprawdź, najlepsze miejscowości

Kupno mieszkania w Warszawie to ogromny wydatek, ograniczający znacznie możliwości wyboru. Cena metra kwadratowego w 2021 roku wynosiła od 7,5 tys. zł aż do 23,5 tys. zł. To kilka razy więcej w porównaniu z takimi miejscowościami jak Piaseczno, Łomianki, czy Marki, gdzie ceny się wahają od 4,5 tys. do 5,6 tys. zł za metr. Właśnie dlatego wiele osób decyduję się zamieszkać pod Warszawą. Gdzie warto kupić nieruchomość i jakie są jeszcze zalety mieszkania z dala od dużego miasta?

Dlaczego warto mieszkać bliżej natury?

Kupno domu lub mieszkania pod Warszawą to nie tylko kwestia ceny. Mniejsza ilość mieszkańców i samochodów, gwarantują ciszę i spokój po całym dniu pracy. Duża ilość terenów zielonych daje możliwość aktywnego odpoczynku na łonie natury. Dodatkowo kontakt z przyrodą wpływa korzystnie na zdrowie zarówno fizyczne, jak i psychiczne.

Dom pod Warszawą to doskonała opcja dla rodzin z dziećmi. Ogrody, które otaczają domy jednorodzinne to idealna przestrzeń do codziennych zabaw. Częsty kontakt z naturą uwrażliwia młodzież na jej potrzeby.

Wiele podmiejskich miejscowości, by zachęcić do inwestowania w nieruchomości na ich terenie, oferują coraz więcej udogodnień. Są to zarówno liczne sklepy, w których można robić codzienne zakupy, tereny rekreacyjne, powstają również przedszkola, jak i szkoły, do których mogą uczęszczać dzieci, by nie musiały dojeżdżać do samej stolicy. Takie rozwiązania poprawiają jakość mieszkania z dala od centrum dużego miasta. Dodatkowo powstaje coraz lepsza sieć połączeń komunikacji zbiorowej.

Najpopularniejsze miejscowości pod Warszawą – poznaj ich wady i zalety

Coraz więcej miejscowości pod Warszawą jest rozbudowywana i posiada ofertę deweloperską. Gdzie warto zamieszkać? Które miejscowości posiadają ciekawą infrastrukturę i dogodny czas dojazdu do centrum stolicy?

Piaseczno – położone w odległości 17 km na północ od Warszawy. Posiada liczne tereny zielone, między innymi park, stawy Żabnickie oraz Górkę Szymona. Dojazd do północnych dzielnic stolicy zajmuje około 20-30 minut. Do centrum można dostać się komunikacją zbiorową, a czas dojazdu zajmuje około 40-60 minut.

Krępa – to nieduża miejscowość położona za Piasecznem, przy Chojnowskim Parku Krajobrazowym, co gwarantuje bliskość natury, ciszę oraz spokój. Inwestycja Chojnowski Park to nowoczesne domy jednorodzinne, w których zastosowano odnawialne źródła energii. Dodatkową zaletą jest park sportowo-rekreacyjny, w którym znajdą się polany do pikniku i uprawiania jogi, place zabaw oraz boiska, dzięki czemu mieszkańcy osiedla będą mogli miło i aktywnie spędzać czas. Więcej informacji na temat tej inwestycji znajdziesz na https://chojnowpark.pl/. Do Centrum stolicy można dojechać samochodem, jak i komunikacją zbiorową, co zajmuje około 30 minut.

Łomianki – położone niedaleko Kampinoskiego Parku Narodowego. W miejscowości znajduje się Integracyjne centrum dydaktyczno-sportowe, w którym jest pływalnia, hala sportowa, park linowy, boiska, skatepark, a także lodowisko. Podróż z Łomianek do lotniska Warszawa-Modlin zajmuje 20 minut. Czas dojazdu do centrum samochodem trwa około 30 minut, transportem publicznym zaś niecałą godzinę.

Pruszków – leży na południowy-zachód od Warszawy. Miejscowość jest chętnie wybierana przez tych, którzy chcę uniknąć miejskiego gwaru, a jednocześnie mieć blisko do stolicy. Znajduje się tu kilka parków w tym duży Park Kultury i Wypoczynku, hala widowiskowa Arena Pruszków, a także muzea. Dojazd do centrum Warszawy transportem publicznym trwa około 30 minut, samochodem zaś około 40. Z Pruszkowa najszybciej dojechać do dzielnicy Warszawy – Ursus.

Józefów – to miejscowość oddalona o 20 km od granic Warszawy po południowo-wschodniej stronie. Z Józefowa najszybciej dotrzeć do takich dzielnic stolicy jak Wawer i Wilanów. To spokojna miejscowość położona w pobliżu dwóch rezerwatów przyrody Wyspy Zawadowskiej i Wyspy Świderskie. Znajduje się tu również park linowy oraz Integracyjne centrum sportu i rekreacji, gdzie można aktywnie spędzać czas. Czas dojazdu do centrum Warszawy to koło 40 minut zarówno samochodem, jak i transportem publicznym.

Jak dojechać z miejscowości pod Warszawskich do centrum?

Decydując się na zamieszkanie poza stolicą, warto upewnić się, jakie istnieją połączenia komunikacyjne z Warszawą, by łatwo się było do niej dostać. Oczywiście zawsze można korzystać z samochodu, ale coraz częściej szybszym sposobem staje się komunikacja zbiorowa. Transport publiczny daje kilka możliwości, są to:

  • Warszawska Kolej Dojazdowa (WKD);
  • Koleje Mazowieckie (KM);
  • Szybka Kolej Miejska (SKM);
  • Połączenia obsługiwane przez ZTM Warszawa.