Weekend nad morzem – co wybrać?

weekend-nad-morzemUff… udało się! Zdobyliśmy wolny weekend i nareszcie możemy wyjechać nad morze! Stajemy wówczas przed dylematem – co wybrać? Jest tyle możliwości, a jedynie dwa dni.. Pewne jest, że musimy wykorzystać je do granic możliwości!
Wybór nadmorskich atrakcji zależy w dużej mierze od usposobienia osoby. Są tacy, którzy marzą o wylegiwaniu się na gorącej plaży w blasku słońca i napawaniu się morską bryzą. I dla takich osób świetnym rozwiązaniem będzie zakwaterowanie w hotelu czy pensjonacie, położonym możliwie jak najbliżej plaży i strzeżonego kąpieliska. To istny raj dla amatorów morskich kąpieli i opalania się na słońcu. Wieczorami organizowane są dancingi i koncerty, każdy więc znajdzie coś dla siebie. Kąpieliska są strzeżone, przez co są bezpieczniejsze, również dla dzieci.

Są jednak osoby, które kochają aktywność i zastrzyk adrenaliny. Dla tych osób wspaniałą ofertę ma czarter łodzi motorowych. Skorzystać z niego może każdy, nawet bez żadnych uprawnień żeglarskich. Możliwe są widokowe rejsy, a także spędzenie kilku dni na jachcie. Taka przygoda na pewno pozostanie w pamięci na długi czas. Dla fanów mocnych wrażeń, dobrą propozycja może być też wypożyczalnia sprzętu wodnego. Na turystów czekają rowerki wodne, kajaki, narty wodne, a także windsurfing. Nad morzem nie można się nudzić!

Wybierając nadmorski kurort, jako miejsce weekendowego wypoczynku, warto zwrócić uwagę na bezpieczeństwo, zwłaszcza jeżeli podróżują z nami dzieci. Kąpać można się tylko na kąpieliskach strzeżonych, bezwzględnie należy przestrzegać nakazów i zakazów dotyczących kąpieli. Jeśli celem naszej wyprawy jest polskie morze, musimy wziąć pod uwagę ryzyko, że pogoda zrobi nam psikusa i z pławienia się w słońcu nic nie wyjdzie. Dobrze jest mieć jakąś alternatywę na wypadek niekorzystnej temperatury czy deszczu. Jedną z nich na pewno może być wycieczka do Międzyzdrojów, spacer najdłuższym w Polsce molo i odwiedziny na alei gwiazd. Do tego nie jest potrzebna upalna pogoda, a emocje będą niezapomniane. Warto odwiedzić również Woliński Park Narodowy, zwiedzić okoliczne zabytki, a także odwiedzić port morski w Świnoujściu. Nasze morze daje nam ogrom możliwości, każdy może znaleźć tutaj coś dla siebie.