Co jest ważne podczas wycieczek rowerowych?

Gdy nadejdzie wiosna, a za oknem pojawią się pierwsze promyki słońca, większość z nas chce wsiąść na rower, aby aktywnie spędzić czas. Jednakże, co w sytuacji, gdy nasz podopieczny jest jeszcze malutki, a chcemy „zarazić” dziecko miłością do rowerów? Z pomocą przychodzi fotelik rowerowy.

Bezpieczeństwo najważniejsze

Podstawową funkcją, jaką spełnia fotelik rowerowy, jest zapewnienie bezpieczeństwa naszemu maluchowi. Dzięki fotelikowi jesteśmy w stanie zabrać na przejażdżkę już nawet
9-miesięczne dziecko, jeśli tylko samo jest w stanie stabilnie usiedzieć w foteliku.

Zatem jeśli nasz maluch jest zdolny i chętny na wyprawę, na co powinniśmy zwrócić uwagę podczas zakupu?

Po pierwsze, wspominane już bezpieczeństwo, tylko wysokiej marki sprzęt jest w stanie zapewnić je naszemu dziecku. Jeśli jedynym kryterium jest dla Ciebie atrakcyjna cena, stanowczo nie kupuj fotelika! Nie warto narażać na niebezpieczeństwo swojego dziecka! Przed zakupem powinniśmy sobie odpowiedzieć na kilka pytań: ile waży nasze dziecko? Oraz gdzie zamontujemy fotelik? W sprzedaży dostępnych jest kilka wersji: A15, A22 – montowane za siodełkiem, przeznaczone dla dzieci o wadze maksymalnej odpowiednio 15 i 22 kg. Odmiennym typem jest C15 montowany między kierownicą a siodełkiem, przeznaczony dla dzieci o maksymalnej wadze 15 kg. Każdy z typów fotelików ma swoje wady i zalety. Typ C15 sprawia, że mamy lepszy kontakt
z dzieckiem, ale jest on przeznaczony tylko dla najmłodszych dzieci. Natomiast A15/22 umożliwiają wożenie większych dzieci.

Po drugie warto zwrócić uwagę na materiał, odradzamy zakup fotelików z materiałów ekologicznych, gdyż nie zapewniają bezpieczeństwa naszemu dziecku. Jedyną ich zaletą jest cena, jednakże jak już wiemy, nie powinna ona być głównym kryterium.

Mamy fotelik, no to w drogę!

Powyższe informacje stanowią źródło podstawowej wiedzy, jaką powinniśmy posiadać przed zakupem fotelika. Na rynku dostępnych jest wiele modeli o regulowanych oparciach, amortyzatorach etc. Zobacz więcej.