Co to jest e-biznes?

E-biznes to nic innego jak po prostu biznes w Internecie. Na czym ludzie zarabiają w Internecie? Przede wszystkim w Internecie rozwija się handel. Z roku na rok coraz więcej osób robi zakupy w sieci. Sklep internetowy to więc jeden z pomysłów na e-biznes, którym warto się zainteresować.

Przez Internet można świadczyć różnego rodzaju usługi (np. udzielać korepetycji, porad prawnych, pisać biznesplany na zlecenie itd.). Zarabiać można również na wiedzy. Zarabianie w ten sposób jest łatwiejsze dzięki takim platformom jak akademia, interkursy czy wydaje. pl (sprzedaż własnych produktów informacyjnych – e-booki, szkolenia). W Internecie znajdują się miliony stron internetowych na przeróżne tematy. Niezawsze ich właściciele zarabiają, ale własna strona internetowa (portal, blog) może przynosić dochody. Musi być jednak wartościowa dla innych.

Największą zaletą tzw. e-biznesu są na ogół niższe koszty działalności. Aby sprzedawać w Internecie nie trzeba koniecznie wynajmować lokalu. To samo dotyczy zresztą e-usług. Osoby, które chcą zarabiać na stronie internetowej w ogóle nie muszą rejestrować działalności gospodarczej. Wystarczy, że przystąpią do programu partnerskiego i podpiszą umowę o dzieło.

Czy e-biznes to trudny biznes? E-biznes to biznes jak każdy inny. Ważny jest pomysł i wiedza. Kluczem do sukcesu w biznesie jest zwłaszcza wiedza na temat e-marketingu. Bez znajomości przynajmniej podstawowych zagadnień (adwords, e-mail marketing, facebook) nikt nie dokona zakupu w twoim e-sklepie, nie skorzysta z twoich usług, nie odwiedzi twojej strony internetowej. Naturalnie wiedzę na temat metod promocji w Internecie można zdobyć (książki, blogi, portale, szkolenia). Więcej tutaj.