Hostel czy hotel – co wybrać?

Hostel, to zupełnie nowa forma organizacji noclegu. W swojej formie może być co prawda porównywana do tradycyjnego hotelu, jednakże nigdy nie powinna być z nią mylona? Czym różnią się one od siebie?

Hostel, a co to takiego?

Hostel w swojej oryginalnej formie skupia się na rezerwacji miejsca w pokoju, nie natomiast tak jak w przypadku hotelu, pokoju. Organizowane w kamienicach lub dwupoziomowych mieszkaniach mają zwykle kilka pokoi z wieloma miejscami do spania. Dzięki temu właściciele są w stanie w jednym pokoju pomieścić kilka osób. Oczywiście istnieje możliwość rezerwacji całego pokoju, jeśli zamierzamy zaplanować wyjazd grupowy, np. z przyjaciółmi.

W hostelu mamy zwykle jedną łazienkę oraz jedną kuchnię przypadającą na kilka osób. Dzięki temu właściciele obiektów mogą znacząco zmniejszyć koszty poniesione na wykończenie wnętrza budynku. Jak sami wskazują, przystosowanie hostelu do warunków pozwalających na witanie gości można zamknąć w budżecie kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Dlaczego hostel lepszy od hotelu?

Przede wszystkim dlatego, że zwykle jego cena jest dużo atrakcyjniejsza. Za miejsce w pokoju wieloosobowym zapłacimy nawet 25 zł. Co w przypadku często okrojonego budżetu studentów, jest bardzo ciekawą alternatywą. Hostele są tez zwykle organizowane w centralnych częściach miasta, tuż przy dworcach głównych, dworcach autobusowych lub przy miejscach organizowania imprez lub festiwali. To kolejna, ogromna zaleta. Nie każdy musi przecież dobrze znać miejsce do którego przybywa.

Zresztą, mając możliwość nocowania tuż przy miejscu docelowym naszej podróży nie musimy się też martwić o koszty związane z dojazdami.

Same hostele np. we Wrocławiu, to stosunkowo nowy twór. Nie musimy się zatem martwić, że po przybycie na miejsce podróży zaskoczymy się złymi warunkami, które różnią się od tych, opisanych na stronie internetowej. Zwykle z nowym wyposażeniem, wykończone z myślą o podróżnikach, cieszą się takim samym poziomem elegancji i komfortu jak hotele trzygwiazdkowe.

Większość hosteli jest rozlokowana w dużych miastach, takich jak Wrocław, Poznań, Warszawa. Zanim udasz się w podróż przejrzyj zatem ich internetową ofertę oraz opinie podróżujących. Może uda Ci się trafić na ciekawe miejsce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.