Elbląski trener w Benefice Lizbona

pilka-noznaRafał Pietkiewicz to trener piłki nożnej z Elbląga, który aktualnie uczestniczy w dwumiesięcznym stażu organizowanym przez klub piłkarski Benefica Lizbona.

Do 22 grudnia weźmie on udział w treningach oraz obserwacjach poczynań trenerów z najwyższej światowej półki. Rafał ma aktualnie 24 lata, więc możliwość uczestnictwa w takim szkoleniu jest dla niego wielką możliwością.

Szkolenie zostało zorganizowane w ramach projektu „Portugalski Wzorzec Piłkarski”, który jest realizowany przez Centrum Odkrywania Młodych Talentów z Bolesławca. Oprócz Rafała, we wspomnianym szkoleniu uczestniczy jeszcze osiem innych osób z całej Polski. To ogromna szansa dla tych osób, z której z pewnością dobrze skorzystają.

Na początku wspomniana grupa przeszła miesięczne szkolenie z języka angielskiego oraz podstaw języka portugalskiego. Głównym punktem projektu jest właśnie wspomniane już dwumiesięczne szkolenie w akademii SL Benefica Lizbona. Przez pierwsze dni elblążanin obserwował treningi zespołów młodzieżowych oraz miał okazję podziwiać techniczny kunszt młodych zawodników podczas turnieju – brały w nim udział takie drużyny jak Benefica Lizbona, Manchester United, Arsenal Londyn oraz wiele innych. Nie zabrało również czasu na to, aby dokładnie przeanalizować ćwiczenia piłkarskie tych młodych zawodników.

Kolejne tygodnie upłyną równie ciekawie, zaś po powrocie do Polski rozpocznie się kolejna niesamowita przygoda – dwumiesięczny staż w wybranym klubie sportowym z naszego kraju. Rafał na wstępie przyznaje, że w kręgu jego zainteresowań znajduje się Legia Warszawa oraz Zagłębie Lublin. Dobrych drużyn w polskich ligach nie brakuje, więc wybór jest bardzo duży.

Bardzo dużym atutem całego przedsięwzięcia jest fakt, iż uczestnicy projektu mają możliwość podniesienia swoich kwalifikacji trenerskich i będzie to mieć miejsce właśnie w trakcie odbywania stażu. W przypadku Rafała Pietkiewicza będzie to kurs UEFA B, lecz w przypadku innych uczestników mogą to być różne poziomy. Trzymamy kciuki za Rafała oraz innych uczestników projektu i życzymy owocnego czasu spędzonego w Portugalii. Takie wyjazdy zagraniczne dla piłkarzy oraz kursy dla trenerów piłki nożnej z pewnością przełożą się na podwyższenie poziomu polskiej piłki nożnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.