Grasz w tenisa? Potrzebujesz dobrych butów!

tenis-butyDobry stan zdrowia i idealną sylwetkę zachowamy, dbając nie tylko o właściwą dietę, ale także o codzienną dawkę ruchu. Coraz więcej naszych rodaków jest świadomych tego, że aktywność fizyczna jest jednym z podstawowych warunków dobrego zdrowia. Coraz mniej czasu spędzamy więc na kanapie z pilotem od telewizora w ręce, a coraz częściej poświęcamy swój wolny czas na spacery, bieganie czy jazdę na rowerze. Wśród miłośników aktywnego wypoczynku nie brakuje także osób, które wybierają tenis. Do uprawiania tenisa potrzebujemy nie tylko rakietki, piłeczki i odpowiedniego stroju, ale również dobrych butów.

Buty tenisowe powinny zapewniać dobrą przyczepność do kortu. W dużej mierze to właśnie od doboru obuwia zależy, czy będziemy grać w komfortowych warunkach. Dobrze dobierając buty, ograniczymy ryzyko kontuzji stawów nóg i stóp. Sprzedaż butów tenisowych prowadzą sklepy stacjonarne i internetowe. Wśród tych drugich wymienić można e-sporting.pl. Sklep ten oferuje swoim klientom między innymi buty Stan Smith marki Adidas: http://e-sporting.pl/produkty/pl/kolekcje/buty-adidas-stan-smith,39,6718. Nie trzeba chyba dodawać, że są to buty o bardzo wysokiej jakości.

Jak powstała marka Adidas?

Firma Adidas należy do jednej z największych firm na świecie produkujących odzież sportową i obuwie. Wszystkie produkty oferowane przez markę charakteryzują się bardzo wysoką jakością.

Historia firmy Adidas rozpoczęła się przed II wojną światową. Przedsiębiorstwo powstało w roku 1924. Jej założycielami byli bracia Adolf i Rudolf Dassler. Nadali oni swojej firmie nazwę Gebrüder Dassler Schuhfabrik. Przez kilka pierwszych lat firma produkowała przede wszystkim obuwie dla Wehrmachtu. W roku 1936 na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Berlinie w butach produkowanych prze firmie Gebrüder Dassler Schuhfabrik startowali niemieccy i amerykańscy sportowcy. Nazwa Adidas powstała z pierwszych trzech liter nazwiska braci i od zdrobnienia imienia Adolf.

Zalety gry w tenisa

Tenis jest dyscypliną sportową, która pozwala na bardzo harmonijne ukształtowanie sylwetki. Oczywiście wzmacnia naszą kondycję, poprawia zwinność, szybkość, a także rozwija mięśnie. Mecz tenisowy wymaga od graczy dużej koncentracji – grając więc w tenisa, poprawimy także swoją kondycję umysłową. Ale, by zapewnić sobie wysoki komfort gry, potrzebne są nam dobre buty.

Jakie są najważniejsze cechy butów Stan Smith?

Wśród butów, które produkuje firma Adidas, znajdują się buty Stan Smith. To buty ze skóry naturalnej warte polecenia osobom ceniącym wysoką gatunkowość materiału i wykonania. Wewnątrz buta znajduje się wykonana z wysokiej jakości materiału syntetycznego wyściółka, która doskonale ochrania stopę przed poceniem, a jednocześnie zapobiega jej przesuwaniu się. Dodatkową zaletą butów jest amortyzująca wszelkie wstrząsy podeszwa. Dzięki niej w czasie gry nie musimy obawiać się o swój kręgosłup i stawy. Nosząc buty Stan Smith, mamy pewność, że nawet po kilku godzinach gry nasze stopy nie będą boleć. Są one na tyle wygodne, że nie brakuje osób, które decydują się na ich używanie nie tylko w czasie gry w tenisa, ale także na co dzień. Buty są dostępne w czarnym lub białym kolorze – idealnie pasują więc do każdego stroju. Posiadają także delikatny akcent kolorystyczny – w zależności od modelu mogą mieć zdobienia na pięcie i na języku w kolorze zielonym, czerwonym lub czarnym.

Tenis jest uważany za sport bardzo elegancki, na który mogą sobie pozwolić tylko bogaci. Ale jest to sport dla każdego: poprawia kondycję, zwiększa siłę mięśni, a przede wszystkim zapewnia piękną sylwetkę.