Kolor musztardowy w aranżacji wnętrz

Musztardowy, obok naturalnych szarości czy bieli, to jeden z najpopularniejszych kolorów w ostatnich sezonach. Znajduje on nie tylko zastosowanie w modzie, ale jest też chętnie wykorzystywany przez projektantów wnętrz. Ten wyjątkowy odcień żółtego wspaniale sprawdza się jako dodatek oraz jako jeden z wiodących kolorów w aranżacji. Poszukując ciekawego rozwiązania do swojego mieszkania, warto jest zdecydować się na musztardowy.

Wydawać by się mogło, że żółty jest zbyt odważnym kolorem aby stosować go w aranżacji wnętrz. Intensywna i przyciągająca uwagę barwa mogłaby zdominować wnętrze, a nawet je przytłoczyć. Nic bardziej mylnego! Musztardowy to absolutny wnętrzarski hit. Z powodzeniem możemy wykorzystać go jako dodatek do najróżniejszych wnętrzarskich trendów.

Odrobinka musztardy

Musztardowy świetnie łączy się z czarnym, białym, beżowym, szarym, brązowym, zielonym oraz wieloma innymi kolorami. Oznacza to, ze możemy go z łatwością wpleść w urządzone już wnętrze, a tym samym nadać mu zupełnie nowy, zaprawiony odrobiną musztardy charakter. Bardzo modne i niezwykle efektowne są musztardowe poduszki lub pledy, które możemy ułożyć jako dekorację kanapy. Świetnie będą się prezentowały w towarzystwie poduszek w innych kolorach. Możemy zdecydować się na inny musztardowy akcent, w postaci np. niewielkiego dywanika lub wazonu. Takie dodatki będą zwracały uwagę i dodadzą wnętrzu świeżości i oryginalności.

I jeszcze więcej!

Ciekawym rozwiązaniem może być także pozostawienie musztardowemu większego pola do popisu. Możemy np. pomalować w tym kolorze jedną ze ścian, lub wyróżniające się elementy architektury wnętrza. Będzie to odważny krok, ale musztardowy doskonale komponuje się z tyloma kolorami, że z łatwością dopasujemy do niego inne elementy wystroju.

Wielką zaletą tego odcienia koloru żółtego jest to, że świetnie dopasuje się do każdego wnętrzarskiego stylu. Skandynawska świeżość i subtelność przełamana musztardowymi akcentami z pewnością będzie wyglądać rewelacyjnie. Glamour czy styl prowansalski również będą prezentowały się świetnie wzbogacone musztardowymi akcentami. Warto jest postawić na ten szalenie modny kolor – musztardowy to z pewnością trend, który zagości na salonach na dłużej niż jeden sezon.