Konkurs na pracę – nietypowe rekrutacje

Wysyłanie CV, potem telefony, testy, rozmowy kwalifikacyjne… Rekrutacja wcale nie musi wyglądać w ten sposób! Duże korporacje coraz częściej organizują konkursy dla ambitnych, wymagające rozwiązywania trudnych i kreatywnych zadań, pracy zespołowej itp. Nagrodą w tych konkursach są oczywiście praktyki, staże lub nawet stanowiska pracy.

Dla kogo?
Wiele z takich konkursów organizowanych jest dla studentów. Firmy często współpracują z uczelniami oraz organizacjami studenckimi, które zajmują się promocją konkursów wśród potencjalnych uczestników. Nie zawsze jednak status studenta jest konieczny do udziału w takim konkursie. Zdarza się, że mają one charakter otwarty i mogą w nich brać udział także absolwenci, a nawet osoby, które mają już pewne doświadczenie na rynku pracy.

Jak wygląda konkurs?
Pierwszy etap często ma charakter pisemny. Zadaniem konkursowym może być na przykład przekonanie komisji, że jest się odpowiednim kandydatem do kolejnego etapu albo udzielenie kreatywnej odpowiedzi na pytanie. W kolejnych etapach pojawiają się już bardziej wymagające zadania. Firmy organizujące konkursy chcą przede wszystkim sprawdzić kandydata w praktyce. Organizatorzy konkursów zlecają zatem uczestnikom na przykład pracę w grupach nad rozwiązaniem prawdziwych przypadków z działalności firmy. Pozwala to sprawdzić umiejętność współpracy, podejmowania decyzji, zastosowania wiedzy ze studiów do celów praktycznych.

Woman holding help sign

Jakie nagrody?
W wielu przypadkach zwycięzcy konkursów mają okazję wziąć udział w programach praktyk lub staży, najczęściej płatnych. W niektórych konkursach może się zdarzyć nawet, że nagrodą będzie praca na etacie w firmie. Dodatkowo organizatorzy konkursów zachęcają do uczestnictwa nagrodami rzeczowymi.

Gdzie szukać konkursów?
Konkursy organizowane są najczęściej przez duże korporacje, więc najłatwiej znaleźć je w dużych miastach. Można to zrobić na przykład przez Internet, szukając pod frazami „konkursy praca Wrocław”. Firmy często ogłaszają się także na specjalistycznych portalach, takich jak praca.money.pl oraz na ogólnodostępnych stronach internetowych.

Ogłoszenia o pracę we Wrocławiu na praca.money.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.