Który pakiet biurowy wybrać?

office
Microsoft Office jest zdecydowanie najpopularniejszym pakietem oprogramowania biurowego na całym świecie.

Każdy użytkownik komputera kojarzy takie nazwy jak Word, Excel czy PowerPoint. Przedsiębiorca decydujący się na takie oprogramowanie dla firm może mieć pewność, że na rynku pracy z pewnością znajdzie osoby z umiejętnością obsługi takiego pakietu biurowego. Wobec tego, już na samym początku takiej inwestycji zyskujemy oszczędność w postaci braku konieczności dodatkowego szkolenia pracowników.

Pakiet biurowy Office to idealny sposób na nowoczesne biuro, również w domowym zaciszu. Warto jednak wiedzieć, iż jest on dostępny w dwóch opcjach – tradycyjnej licencji wieczystej oraz subskrybowanej usługi Office365. Warto znać różnice pomiędzy tymi dwoma wariantami, gdyż niekiedy jeden może bardziej spełniać nasze oczekiwania i wymagania niżeli drugi. Dlatego też opiszemy poniżej krótko te programy dla firm, a raczej jedno oprogramowanie w dwóch wariantach.

Subskrypcja Office 365 sprawia, że mamy cały czas aktualne oprogramowanie. Oznacza to tyle, iż przez cały czas trwania subskrypcji firma lub użytkownik ma do dyspozycji najnowsze wersje poszczególnych aplikacji. Każda aktualizacja od razu automatycznie zainstaluje się na naszym komputerze, dzięki czemu jesteśmy ciągle na bieżąco z nowościami w ciągle przecież rozwijanym oprogramowaniu.

W przypadku wieczystej licencji nie możemy już zainstalować nowszych wersji programów biurowych firmy Microsoft oraz nowszych aktualizacji. Kupujemy przykładowo Microsoft Office 2016, płacimy jednorazowo ustaloną cenę i możemy z tego oprogramowania korzystać już na zawsze. Niemniej jednak, nie mamy możliwości darmowej aktualizacji do kolejnych wersji, co odróżnia ten model od opisanego wyżej Office 365.

Model Office 365 posiada również szereg innych funkcjonalności i zalet. Jedną z nich może być ogromny dysk internetowy, jaki dostajemy w pakiecie. Jest to aż 1 TB dysku, na którym możemy zapisywać różnego rodzaju pliki, dokumenty, zdjęcia, filmy i wiele innych. Co więcej, każdy pracownik firmy subskrybenta otrzymuje taką przestrzeń dyskową, na której może przetrzymywać swoje dane. Są one składowane w chmurze, więc awaria komputera nie ma absolutnie wpływu na utratę lub zniszczenie tych danych. Jak widać, Office 365 to czysty zysk, zwłaszcza dla przedsiębiorców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.