Kupno nowego roweru – rodzaje rowerów

Kupowanie roweru to przedsięwzięcie trudne, gdyż wymaga zapoznania konkretnych kwestii sprzętowych, zrozumienia swoich potrzeb oraz umiejętności wskazania najlepszego dla siebie modelu i sprzedawcy. Co więc zrobić, gdy na tym wszystkim się nie znamy? A no skorzystać z poniższych sugestii, będących swoistym skondensowaniem podstawowej wiedzy dla zainteresowanych takim nabytkiem.

Rodzaj naszego dwukołowca

I tak oto po pierwsze, zanim zdecydujemy się na konkretną ofertę, należy określić swe potrzeby i odnieść je do jednego z 4 najistotniejszych typów rowerów, do których należą:

– rowery górskie (stanowiące teraz najpopularniejszą odmianę takowych, przynajmniej w naszym kraju),
– rowery crossowe (spisujące się doskonale w parkach i miejscach doń podobnych),
– rowery miejskie (znamionujące się nieprzeciętnym wyglądem oraz sprawdzające się doskonale do jeżdżenia po mieście),
– rowery turystyczne (idealne do turystyki rowerowej).

To oczywiście tylko ogólna specyfikacja, ponieważ istnieje jeszcze wiele innych odmian, a co więcej, nieraz się one zwyczajnie łączą pod względem poszczególnych cech.

Profesjonalny sklep rowerowy… czyli jaki?

Drugą ważną kwestią jest miejsce naszego zakupu, którym nigdy – poważnie nigdy – nie może być hipermarket. Spotkamy tam bowiem wyłącznie oferty z podzespołami kiepskiej jakości (wykonanymi zazwyczaj z plastiku), które nie zagwarantują nam wytrzymałości i komfortowego wykorzystywania roweru, a wręcz na odwrót.

A co ze sprzętem?

Po trzecie nareszcie, obojętnie, czy inwestujemy w rowery górskie, rowery crossowe, rowery miejskie, czy jakieś inne – za każdym razem powinniśmy zaznajomić się z tematyką osprzętu, aby wybrać jak najlepszy zeń (taki jak chociażby karbonowa rama i tak dalej).

Podsumowując, zanim odwiedzimy jakiś sklep, musimy dążyć do poszerzenia swej elementarnej wiedzy w tej materii, ponieważ odstępstwo od tego to niebezpieczeństwo kupienia produktu nieadekwatnego do naszych wymagań tudzież co gorsza – będącego zwykłym bublem, niewartym nawet najmniejszych pieniędzy.

Przeczytaj także: http://www.trasymasy.pl/czy-kaski-na-rower-powinny-byc-obowiazkowe/