Małe AGD – warto je mieć w kuchni?

Małe roboty kuchenne są doskonałym wynalazkiem – sprawdzają się idealnie przy wykonywaniu prostych czynności, które zajmują dużo więcej czasu wykonywane ręcznie.
Są pożyteczne, proste w obsłudze i zajmują mało miejsca. Niestety podstawową wadą robotów kuchennych są wysokie ceny i nie każdy może sobie na takie urządzenie pozwolić. Dzisiaj pomożemy Wam zdecydować się, na jaki blender powinniście zwrócić uwagę, jeśli chcecie pomóc naszej kuchni niedużym kosztem.

Zacznijmy od mocy urządzenia. O ile te najtańsze urządzenia będą miały zwykle znacznie mniejszą moc, o tyle wysokopółkowe sprzęty dysponują dużą mocą, którą użytkownik jest w stanie sam kontrolować i odpowiednio zmniejszać. Oczywiście większa moc jest praktyczniejsza, nie musimy jej całej wykorzystywać, ale przy wyjątkowych sytuacjach mamy opcję dopalacza dla naszego blendera.

Drugim ważnym aspektem przed dokonaniem kupna jest podjęcie decyzji, czy szukamy blenderów bezprzewodowych, czy może tych wymagających dostępu do elektryczności. Bezprzewodowe blendery mają wbudowany akumulator, nie posiadają kabli i zdecydowanie łatwiej jest się nimi posługiwać w kuchni. Oczywiście te artykuły gospodarstwa domowego, które wymagają prądu są zwykle silniejsze i mają więcej zastosowań.

Trzecim elementem, na który warto zwrócić uwagę, jest tworzywo, z którego jest wykonane urządzenie – może być to albo metal, albo plastik. Bezpośrednio związana z mocą jest również kontrola prędkości pracy oraz tryb turbo – kilka programów intensywności z pewnością będzie bardziej funkcjonalnych niż jeden.

Ostatni element to konserwacja oraz zalecany przez producenta sposób mycia urządzeń. Najbardziej praktyczne będą te, które możemy bezpośrednio zanurzyć w wodzie, jednak niewiele jest takich sprzętów na rynku – zdecydowana większość oferuje końcówki, które można usunąć
z blendera i włożyć, np. do zmywarki. Więcej o sprzętach kuchennych dowiesz się tutaj.