O czym pamiętać, kupując auto na kredyt?

Potrzebujesz szybko nowego samochodu? W takim przypadku nawet jeśli nie masz do tego odpowiednich środków, możesz skorzystać z kredytów samochodowych. Aktualnie cieszą się one dużym powodzeniem i żeby je uzyskać, nie trzeba wcale spełniać wygórowanych wymagań! Po kredyty samochodowe zapraszają zarówno banki, jak i instytucje pozabankowe, które cechują się lepszą dostępnością swoich produktów finansowych, niemniej też ich wyższą ceną.

Jeżeli na oku ma się auto używane, również można kupić je na kredyt. Wszystkie banki oferują taką możliwość, także parabanki zapraszają do skorzystania z niej. Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku kupna auta z drugiej ręki – z komisu samochodowego, z firmy zajmującej się sprzedażą samochodów używanych, od osoby prywatnej czy auta sprowadzonego z zagranicy, mogą pojawić się dodatkowe koszty. Dlatego też obliczając wysokość raty w Internecie, konieczne jest wskazanie, czy auto jest nowe czy używane.

Tylko do określonego wieku

Przede wszystkim na kredyt nie kupi się każdego samochodu. Zazwyczaj maksymalnie musi mieć ono około 15 lat, wszystko zależy już od tego, jakie są pod tym względem wymogi firmy. Dodatkowo w przypadku samochodów używanych stosuje się wyższe oprocentowanie, dlatego też wysokość raty jest wyższa. Ponadto konieczne jest zakupienie polisy ubezpieczeniowej, gdy bank tego wymaga – w niektórych jest to dowolny dodatkowy koszt, niezbędne jest też wykupienie polis ubezpieczeniowych na samochód (auta używane mają dość drogie OC, AC natomiast powinno być tańsze).

Podsumowując, uzyskanie kredytu na samochód używany może nastręczać trochę trudności, gdy jest to auto niespełniające wymogów banku lub parabanku. Gdy jednak nie jest ono bardzo drogie, można pomyśleć o kredycie gotówkowym, niemniej kredyty te są już droższe od kredytów samochodowych, które aktualnie odznaczają się bardzo atrakcyjnymi kosztami. Warto porównać wszystkie oferty, aby móc wyselekcjonować coś idealnego dla siebie i niedrogo zakupić potrzebny samochód osobowy czy dostawczy.