Pianka poliuretanowa – zalety

pianka poliuretanowaNie uważasz, że twoje rachunki za ogrzewanie domu zimą czy klimatyzowanie domu latem są zbyt wysokie? Jeśli tak to powinieneś pomyśleć o zastosowaniu odpowiedniej izolacji poddasza, która może sprawić, że koszty ogrzewania czy klimatyzacji znacząco spadną. Istnieją różne sposoby na ocieplanie poddasza. Między innymi do tego typu zadań wykorzystuje się wełnę lub piankę poliuretanową. Co jest więc lepsze i co wykorzystać w swoim domu? W ostatnich czasach zdecydowanym liderem okazuje się pianka poliuretanowa.

Pianka poliuretanowa to materiał, który pozwala na niezwykle szczelną i dokładną izolację. Wykorzystując styropian, watę czy wełnę nie jesteśmy w stanie uzyskać tak znakomitego efektu. Dodatkowo ogromnym plusem wykorzystania materiału jakim jest pianka poliuretanowa jest to, że metoda ta jest bardzo szybka i komfortowa w wykonaniu. Decydując się na wełnę wszelkie prace z tym związane przebiegają dość wolno – dwie osoby są w stanie dziennie wykonać około 50 metrów kwadratowych przy pomocy wełny. Badania pokazały, że przy wykorzystaniu pianki oraz metody natryskowej w ciągu dnia jesteśmy w stanie ocieplić nawet do 300 metrów kwadratowych powierzchni. Wykorzystywana technologia natrysku pianki poliuretanowej jest bardzo szybka i gwarantuje wysoką szczelność. Warto więc zdecydować się na piankę poliuretanową oraz metodę natryskową. Dzięki nim zyskamy wiele plusów, a nasz dom i poddasze będzie perfekcyjnie ocieplone pianką poliuretanową.

Jakie są największe zalety wykorzystania pianki poliuretanowej oraz metody natryskowej? Przede wszystkim w krótkim czasie będziemy w stanie znacząco podnieść sprawność energetyczną naszego budynku. Poprzez to obniżymy koszty ogrzewania naszego domu. Pianka poliuretanowa posiada świetne parametry izolacyjne, a co więcej zapewni perfekcyjną szczelność. Metoda natryskowa pozwala dotrzeć do najmniejszych zakamarków. Dzięki temu pozbędziemy się również niechcianych gości w takich miejscach czyli zwierząt, dla których luki w ociepleniu mogą być idealnym gniazdem. pianka poliuretanowa posiada jednak dodatkowe zalety takie jak trwałość oraz przyczepność do praktycznie wszystkich materiałów. Piankę poliuretanową bez problemu przyczepimy do blachy czy betonu oraz drewna lub folii. Na uwagę zasługuje również lekkość ocieplenia przy wykorzystaniu takiej pianki. pianka poliuretanowa nie posiada nieprzyjemnego zapachu oraz jest produktem, który jest przyjazny dla środowiska. Jak widzimy pianka poliuretanowa posiada na prawdę mnóstwo zalet i warto wykorzystać ją do ocieplenia poddasza w naszym domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.