Posady w agencji reklamowej

Angaż w agencji reklamowej wymaga dużej pomysłowości oraz informacji na temat postępowania konsumentów. Wybrane stanowiska brzmią niesamowicie tajemniczo lub niezrozumiale. Agencja reklamowa zatrudnia ludzi zajmujących się zarówno konsultacjami z konsumentami, jak i realizowaniem kampanii.


Jednymi z najistotniejszych pracowników są ci, którzy konsultują się z klientem. Niekiedy posady te nazywają się key account manager, project manager. Za zadanie mają oni za poznanie oczekiwań konsumenta, dlatego konieczne staje się dociekliwe stawianie pytań dotyczących tworzonej kampanii. Często odbiorca posiada niewłaściwe zrozumienie koncepcji całokształtu akcji marketingowej. Wtedy pracownik agencji reklamowej musi wytłumaczyć, jakie koncepcje są prawidłowe, a z których najlepiej zrezygnować.
Dział promocyjny składa się z wielu osób. Zalicza się do nich m.in. grafik czy marketingowiec. Pracownicy muszą ze sobą współpracować tak, żeby narodziła się dobra kampania. Z reguły każda agencja reklamowa ma co najmniej kilka ludzi w dziale marketingowym. To od nich bowiem zależy sukces konkretnego projektu. Obowiązkiem marketingowca jest wymyślenie fraz reklamowych, które będą charakteryzować daną korporację. Nie jest to zajęcie proste, bowiem wymaga sporej innowacyjności. Copywriter z reguły wymyśla wiele takich fraz, z których konsument dobiera to najbardziej trafne. Designer pracuje nad szatą kolorystyczną. Dobiera właściwe kolory, zdjęcia, jakie najlepiej określają charakter konkretnej korporacji. Najczęściej akcja marketingowa ma kilkanaście zmian, nim osiągnie końcową akceptację. Sprawdź agencja interaktywna blog