Mobilna wersja strony i RWD

Od dłuższego czasu, Internet zaczyna dominować w kategoriach firmowych wizytówek. Te tradycyjne powoli odchodzą do lamusa, są jedynie wyrazem dobrego zagrania ze strony public relations, gdyż tak de facto wszystkie niezbędne dane widnieją w internetowych wyszukiwarkach. To samo zaczyna się tyczyć pozostałych danych kontaktowych przedsiębiorstw, zawierających ich asortyment, ofertę produktową bądź usługową. Jeśli weźmiemy pod lupę jakiś przykład, chociażby spółkę Positive Power, to to przekonamy się o słuszności tych zdań. Skąd więc wzięła się konieczność stworzenia nie tylko doskonałej strony sieciowej, ale również jej mobilnej wersji, przeznaczonej na mniej konwencjonalne urządzenia, które jednak w obecnych czasach stają się podstawowym (gadżetem?) każdego człowieka?

No właśnie… Tutaj pozostaje pytanie, czy produkty typu smartphone, tablet, bądź inne podobne, traktowane są jako gadżety, czy też normalne produkty, jak komputery przenośne i stacjonarne. Co ciekawe, podobnie niegdyś było z laptopami, posiadali je nieliczny, przeważnie osoby biznesowe. A dziś? Na uczelni co drugi student ma ze sobą taki sprzęt na wykładzie, w pociągach i tramwajach można coraz częściej dostrzec również podobne rozwiązania. Wzięty już wcześniej pod lupę przykład firmy Positive Power wraz z jej ofertą sprowadza się do tego, że takie instytucje tworzące oprogramowanie koniecznie muszą uwzględniać urządzenia mobilne.

 

Positive Power i rozwiązanie od strony RWD

Interesując się nieco zagadnieniami z branży IT, na pewno można się spotkać z pojęciem responsive web design. To nic innego, jak tworzenie mobilnych stron, ale wykorzystujących wszystkie parametry danego urządzenia, dynamicznie się do niego dostosowujących. Mowa tutaj w głównej mierze o rozdzielczości, która jak wiemy – bywa różna w zależności od urządzeń. Positive Power również nie pominęło tego zabiegu w gamie swoich usług, szczycąc się przy tym już sporą liczbą pozytywnie zrealizowanych projektów. W ślad za tym idzie też oczywiście wiele innych firm z gałęzi IT, kwestią pozostaje tylko jakość świadczonych usług oraz gaża, jaką liczy sobie dana firma za wykonanie podobnych usług informatycznych.