W czym transportować dziecko?

Transportowanie dziecka wydaje się być tematem banalnym, okazuje się jedna, iż po bliższemu przyjrzeniu się sprawie już takim nie jest. Mały człowiek powinien być bowiem nie tylko bezpieczny ale także zdrowy, o co należy koniecznie zadbać.

Pierwszym ze sposobów transportowania malucha jest oczywiście przenoszenie go na rękach. Zdaje to egzamin w sytuacjach, gdy odległość nie jest duża, a dziecko jest jeszcze lekkie. Noszenie na rękach nie tylko męczy bowiem noszącego, ale może być poważnym zagrożeniem dla małego człowieka. Osłabione długotrwałym wysiłkiem ręce mogą w pewnym momencie upuścić dziecko i nieszczęście będzie gotowe. Tego typu przypadki prowadzą do poważnych kontuzji i wypadków, w których cierpią dzieci.

Następną możliwością jest noszenie dziecka w chuście lub nosidełku na plechach bądź na klatce piersiowej. Zdania na ten temat są podzielone, ponieważ niektórzy, uważają, iż bardzo negatywnie odbija się to na stanie zdrowia dziecka, a szczególnie na jego układzie kostnym i kręgosłupie. Inni wysuwają przeciwne argumenty i mówią dokładnie coś odwrotnego – że jest to jeden z naturalniejszych sposobów. Warto dokładnie zgłębić ten temat zanim zacznie się go stosować.

Najbardziej klasyczną możliwością, praktykowaną przez rodzaj ludzki od dłuższego czasu, jest z pewnością wożenie dzieci w wózkach. Dobre wózki dla dzieci mają tę zaletę, że przenoszą ciężar dziecka jedynie na pchanie wózka, a nie jego noszenie. Co więcej, śpi i podróżuje ono jak na łóżku bądź krześle co oznacza, iż ie ma tu mowy o problemach zdrowotnych z tym związanych.

Wózek jest więc najlepszym z pośród wymienionych powyżej rodzajów transportów dzieci.